Recenze

Dvanáct vánočních schůzek

Láska splétá svá kouzla záhadnými cestami. A tentokrát jsou její cesty zasněžené a ozdobené vánoční atmosférou. Najde Kate svoji vysněnou lásku pomocí randící aplikace s názvem DVANÁCT VÁNOČNÍCH SCHŮZEK?

Název: Dvanáct vánočních schůzek

Autor: Jenny Bayliss

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 376

Čtyřiatřicetiletá Kate Turnerová žije v malé vesnici Blexford a rozhodně se nenudí. Navrhuje nové designy látek a peče pro svého kamaráda Matta lahodné deserty do jeho kavárny. Jediným momentem, kdy se cítí sama, jsou večery, které tráví u televize se skleničkou a jídlem. Ale i ty by se daly trávit příjemněji. Třeba s někým, koho milujete a kdo se vaším životem neprožene jako kometa a zase zmizí. Nechá se svojí nejlepší kamarádkou Laurou zlákat a přihlásí se přes randící aplikaci do seznamky s názvem Dvanáct vánočních schůzek. Je to balíček dvanácti příležitostí k seznámení ve dvanácti různých prostředích v okolí Londýna mezi prvním a třiadvacátým prosincem. Podaří se jí najít vytoužený protějšek a možná i lásku na celý život?

∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ 

Román Dvanáct vánočních schůzek je milým čtením, které vás zahřeje na duši a nezanechá po sobě omrzliny rozčarování. Nenáročný příběh vás okouzlí svoji atmosférou zasazenou do vánočního období i randící smrští rozmanitých nápadníků.

Čeká vás úvod a 23 kapitol, přesně tolik, kolik je i daných dnů pro vánoční schůzky. Příběh je vyprávěn er-formou, kdy sledujete nejen všech dvanáct schůzek Kate, ale dokonale poznáte i ji samotnou včetně jejích nejbližších a vlastně i celé vesnice, protože na venkově se nikam neschováte. Všichni si vidí do talíře, vědí, co dělají, kde to dělají, jak to dělají a s kým. A všichni na to mají vlastní názor a nestydí se ho hlásat. Zkrátka taková jedna velká rodina, která se právě chystá na vánoční svátky i na drby ohledně Katiných schůzek.

Laura, umíněná jako koza, jakmile si něco vzala do hlavy, vtáhla Maka do svého plánu přimět Kate, aby se přihlásila do programu Dvanácti vánočních schůzek.

„Na tom není nic špatného, že se držíš doma, když jsi tam spokojená,“ řekl jí tehdy táta. „Ale ty se schováváš. A to vůbec není to samé.“

Měl pravdu. Schovávala se. Protože bylo lehčí zalézt a s nikým se neseznamovat, než někoho poznat a zažít zase zklamání.

Začátek knihy se rozjíždí velmi zvolna a ten správný drive dostane až po několika desítkách přečtených stran. Ono také chvilku trvá, než vám autorka představí skoro celou vesnici, ale stojí to za to, protože potom vás přepadne nenadálá chuť odstěhovat se do podobně ospalého městečka, které si žije pospolu svým rodinným životem a solidaritou. Díky tomu, že je celý příběh vsazen do předvánočního období, dostává román jiskru i náboj pohody a neuvěřitelné pozitivity.

Děj knihy je po pár přečtených stránkách snadno předvídatelný a vy jste tak trochu ochuzeni o vzrušení z četby, ale zase si můžete naplno užít vánoční atmosféru, která je knihou protkána skrz naskrz a pobavit se nad lehkým humorem i romantikou, jenž se nikdy nepřejí.

Romantický příběh ukrývající se v knize Dvanáct vánočních schůzek vás příjemně pobaví a naladí na vánoční notu. Je to ten typ knihy, který se sebou nese kouzelnou náladu plnou naděje a lásky, přesně jako znáte z filmu Láska nebeská. Nechte se unést romantikou a sváteční pohodou, doporučuji. 🙂

Hodnocení: 85 %

Za romantický příběh plný vánoční nálady děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Dvanáct vánočních schůzek pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *