Recenze

Příběhy budov

Otevřme novou knihu z nakladatelství Grada – Bambook a vstupme do nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších budov, jaké kdy lidé postavili! Projděme si starověké stavby i nejmodernější paláce a žasněme nad fantazií, důmyslností a zručností všech, kteří navrhují, staví a zdobí lidské stavby. Díky knize PŘÍBĚHY BUDOV se seznámíme nejen s historií architektury, ale brzy navíc zjistíme, že každá stavba nese „podpis“ svého architekta, který do ní „vtiskl“ kus sebe…

Název: Příběhy budov

Autor: Patrick Dillon

Ilustrace: Stephen Biesty

Nakladatelství: Grada – Bambook

Rok: 2020

Počet stran: 104

Oficiální anotace

Většinu svého života trávíme uvnitř budov. Víme však, proč a jak je ale lidé začali stavět? Zdobit?
Navštivme slavné stavby, od pyramid egyptských faraonů až po Centre Pompidou v Paříži. Příběhy Patricka Dillona o významných budovách – a významných lidech, kteří je postavili – oslavuje vynalézavost lidského ducha. Mimořádně podrobné ilustrace Stephena Biestyho nás zavedou dovnitř slavných budov a ukáží nám, jak tyto pozoruhodné stavby vlastně drží pohromadě.

Summa summarum

Jako většina titulů nakladatelství Grada – Bambook je i kniha PŘÍBĚHY BUDOV velice pěkně řemeslně zpracovaná: má tvrdé desky a kvalitní papír. PŘÍBĚHY BUDOV jsou určena pro děti od 9 let, ale myslím, že zaujme všechny čtenáře s „technickým střevem“. Zejména díky podrobným ilustrovaným „plánům“ zajímavých staveb ze všech koutů světa a z různých etap lidských dějin má tato publikace velkou šanci, že se stane knihou, kterou (malý) čtenář vydrží – a hlavně bude chtít –  „studovat“ hodiny. Ilustrace pyramid, domů, katedrál, rozhleden, divadel a paláců Stephena Biesteho zaujmou svou precizností i formátem: některé z nich jsou poskládané  „A3“. V knize se dozvíme hlavní znaky architektonických stylů, zajímavosti různá stavitelská „tajemství“. PŘÍBĚHY BUDOV budou jistě pokladem  knihovničky (nejen) mladšího školáka a pokud je dítko technicky založené, jsem přesvědčena, že se mu kniha bude moc líbit. 

Hodnocení: 100%

Za krásnou knihu nejen pro děti poskytnou k recenzi děkuji nakladatelství Grada .

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *