Recenze

Drzý bastard

Na začátku je spojovala jen jedna společná cesta, nic víc, nic míň. Jenomže tenhle DRZÝ BASTARD po sobě zanechal spoušť, z které se Aubrey jen tak nedostane. Nový román z nakladatelství Baronet je opět pěkně žhavý 😉 .

Název: Drzý bastard

Autor: Penelope Ward, Vi Keeland

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 311

Aubrey chce začít novou etapu svého života v Kalifornii. Právě je na cestě z Chicaga do nového místa svého působení, když se na odpočívadle kdesi uprostřed Nebrasky seznámí s Chancem. Od začátku je to pro ni jen drzoun, který je neskutečně protivný. Jeho motorka dosloužila a Aubrey má problém s píchlou pneumatikou u svého auta. Společná dohoda zní jasně: on ji pomůže vyměnit rezervu a ona ho za to vezme do Kalifornie. Obyčejná cesta za novým životem tak nabere jiný směr, o který Aubrey nestála. Jak cesta ubíhá, postupně se víc a víc seznamují a daří se jim pronikat pod kůži toho druhého. Jejich zastávka v L. A. je ohňostrojem vzrušení a vášně, ale Chance se před ní stále drží zpátky. Proč? Vždyť je naprosto jasné, jak je to k sobě přitahuje magickou silou a Aubrey je rozhodnuta do toho skočit po hlavě. Ale to ještě netuší, jaké bude její rozčarování a následující měsíce plné trápení a slz. Tenhle konec vážně vůbec nečekala…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Úspěšný spisovatelský tandem Penelope Ward a Vi Keeland vydal další svůj román, který nezaostává za svými „sourozenci“ a opět vás čeká vzrušující čtení. Drzý bastard je směskou romantiky, erotiky i napětí a samozřejmě také jiskřivých dialogů naplněných vášní a erotickým nábojem.

Román je rozdělen na dvě části. První částí vás provede Aubrey, je napsána z jejího pohledu a přiblíží vám bláznivé setkání i společnou jízdu za vzrušením. Druhá část se odehrává po dvou letech a je také napsaná ich-formou, ale tentokrát z pohledu Chance, který vám ukáže, jak uhnat ženskou a zkusit napravit svoji životní chybu.

Než promluvila, po tváři ji stekla osamělá slza. „Tolik jsi toho ztratil.“

Utřel jsem ji slzu a pohladil ji po tváři. Když jsem jen pomyslel na všechno, co jsem ztratil, málem jsem nemohl ani dýchat. Na okamžik jsem zavřel oči, abych se dal dohromady. Když jsem je znovu otevřel, Aubrey mě stále pozorovala. A tak jsem pokračoval: „Někdy je třeba přijít o všechno, aby si člověk uvědomil, co doopravdy potřebuje.“

První polovina knihy je jasně daná a už dopředu tušíte, jak se jejich vzájemné poznávání bude vyvíjet. Opět mě přepadla myšlenka, z čeho chtějí autorky „vařit“ v druhé polovině příběhu, aby své čtenáře udržely v pohotovosti. Jak vůbec mohu pochybovat o tomto autorském tandemu? Znovu překvapily vsazenou zápletkou, která celý děj posunula do jiných dimenzí a čtenářova pozornost tak byla nalákána na další skvělé čtení.

K odlehčení vzrušením nabitého děje, autorky do příběhu zakomponovaly ztřeštěnou kozu, ano čtete správně, opravdu se jedná o zvíře 😉 , jenž pochází z plemene známého jako omdlévající koza. Nesmějte se, 🙂 opravdu je to reálné plemeno v USA, které trpí genetickou poruchou a v případě úleku nebo zvýšeného stresu jim ztuhnou svaly a prostě omdlí 😮 🙂 . Je to opravdu bláznivý nápad vložit do děje kozu, která omdlévá, ale tady to výborně funguje.

Nenáročný děj, který tentokrát nemá s reálností moc společného, vás přesto vtáhne do svého vyprávění a potěší všechny romantické čtenáře, kteří ocení rychlé tempo příběhu a vzrušující napětí děje. Nenechte si ujít novinku Drzý bastard, jenž vás potěší a zpříjemní chvíle odpočinku.

Hodnocení: 90 %

Za další vzrušující četbu děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Drzý bastard pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] mě zatím  stále vede první díl Drzý bastard a pokud máte rádi tuto autorskou dvojici, jistě si nenecháte ujít ani ostatní díly – […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *