Recenze

Francouzská hostina

Vydejte se opět do městečka Dare Valley a prožijte romantiku lahodných chutí a vůní. Román FRANCOUZSKÁ HOSTINAnakladatelství Baronet právě vyšel.

Název: Francouzská hostina

Autor: Ava MIles

Překlad: Jiřina Stárková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 400

Jill Haleová je majitelkou prosperující kavárny v rodném městečku Dare Valley a od dětství je zamilovaná do svého nejlepšího přítele Briana McConnella. Jenomže kdysi se mezi nimi něco stalo, co jejich kamarádství navždy zničilo, a dlouhých osm let se neviděli. Nyní se Brian, už jako mistr kuchař, za tajuplných okolností vrací zpět do rodného města a rád by vše napravil. Jill na něj rozhodně nezapomněla, jejich vzájemná přitažlivost dostává opět „zelenou“ a navíc to vypadá, že by mohli společně i podnikat. Otevřít si vlastní restauraci bylo snem obou, ale newyorská minulost Briana dohání a on tak znova ztrácí důvěru Jill. Podaří se mu vše napravit nebo některá bolest je natolik velká, že není už cesty zpět?

ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς

Román Francouzská hostina je druhým dílem ze série Dare Valley. V prvním dílu Země Nory Robertsové jsme měli možnost poznat Meredith Haleovou a nyní přišla na řadu její sestra Jill a její románek je opět situovaný do malého městečka v Coloradu.

Příběh je vyprávěn er-formou, v kterém sledujete dění v Dare Valley. Nejvíce pozornosti je samozřejmě věnováno Jill a Brianovi, ale kromě nich poznáte i ostatní obyvatele tohoto místa, které je obestřeno pohodou a pospolitostí. Kromě jiného se potkáte s hrdiny předchozího dílu a ve vedlejší dějové lince sledujete rozvedenou Peggy McBrideovou – zástupkyni šerifa okresu Eagle a její nepřátelství k přitažlivému, bohatému Mac Mavenovi. Musím zkonstatovat, že tento vedlejší vztahový propletenec byl pro mě zajímavější než hlavní linie.

Zvedla ruce k obloze. V tu chvíli se jí zdála nekonečná. „Pokaždé jsme si povídali o tom, čím chceme být, až dospějeme. Pamatuješ? Ty ses chtěl stát slavným kuchařem.“
„Máš pravdu.“
„Jo. A přání se ti splnilo.“ Zazpívala pár taktů Sinatrova hitu New York, New York.
Zničehonic se odvrátil. Něco v linii kolem jeho úst ji přimělo, aby písničku rychle ukončila. Co se stalo v New Yorku? Po tom, co pro ni udělal, jim nechtěla kazit náladu dalším vyptáváním, ačkoli věděla, že se jí nesvěřil zdaleka se vším.

Knižní postavy, které autorka do svého děje zasadila, jak v prvním tak v druhém dílu, byly pro mě bohužel nevýrazné a ploché. Jill na rozdíl od Meredith sice vystrkuje své drápky, ale bohužel se prezentuje jako nevyzrálá „stíhačka“ a její rozpolcená osobnost mě opravdu neoslnila. Něco jiného je „zatím“ ukryto v další postavě – Peggy, které se bude věnovat třetí díl s názvem Slavnostní otevření. Její postava je lehce zahalena tajemstvím, ale hlavně je tato kurážná policistka konečně výraznou osobností, jenž se nezalekne ani charismatického milionáře.

Ava Miles píše nenáročným stylem, který si udržuje své stabilní tempo. Na romantické lince staví další vztahové zápletky, jenž vede rozvětvenými, dlouhými cestami k finálnímu rozuzlení. Sexuální chemie tady funguje na jedničku a na erotiku se také dostane. Ačkoli by se mohlo z názvu knihy zdát, že příběh bude protkán lahodnými pokrmy z Francie, autorka chuťové pohárky svých čtenářů až tolik nepoškádlila. Nicméně pár receptů na konci knihy vás třeba uspokojí. 😉

Druhý díl s názvem Francouzská hostina se mi líbil o něco méně než jeho předchůdce Země Nory Robertsové a já doufám, že třetí díl se sympatickou Peggy vše zachrání. 🙂 Na poslední část Slavnostní otevření se můžete těšit už velmi brzo, protože nakladatelství Baronet ji má naplánovanou na 18. 8. 2021.

Pokud máte rádi oddechovky, které vám poskytnou dostatek romantiky i nenáročného čtiva, pak sáhněte po novém románu Francouzská hostina a nechte se unášet na vlnách romantického příběhu.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za další romantický příběh děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Francouzská hostina pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *