Recenze

Na život a na smrt

Je libo oddechová romantika říznutá detektivní zápletkou? Novinka NA ŽIVOT A NA SMRTnakladatelství GradaMetafora vám to splní. Pátrejte společně s hrdinkou příběhu po vrahovi jejího parťáka a prožijte milostné pletky s charismatickým bodyguardem.

Název: Na život a na smrt

Autor: Laura Griffinová

Překlad: Lubomír Veselý

Nakladatelství: GradaMetafora

Rok vydání: 2021

Počet stran: 368

Kira Vanceová je soukromá vyšetřovatelka a momentálně se se svým parťákem Olliem pustila do hledání důkazů pro další soudní proces. Najmul si je bohatý právník Brock Logan, který se snaží svého mandanta vysekat z obvinění. Právě mají další společnou schůzku, když se před nimi objeví maskovaný lupič se zbraní a servítky si rozhodně nebere. Na místě činu zůstane na zemi ležet mrtvý Ollie a postřelený Brock. Celý případ v tu ránu nabírá nečekané obrátky. Brock pro další práci najme nejen Kiru, ale i bezpečnostní agenturu, která má dohlížet na všechny zainteresované v případu. Kira vyfasuje Jeremyho – bývalého mariňáka, co má ramena jako gorila a smrtící pohled. Kiře se tenhle namakaný týpek do plánů rozhodně nehodí. Je zvyklá pracovat sama a při soukromém pátrání potřebuje klid. Jenomže jak to udělat, když ho má pořád za zády? Ani Jeremy není touhle prací příliš nadšen a navíc uhlídat Kiru je dost náročné. Jenomže atmosféra se přiostřuje a po další vraždě jim nezbývá nic jiného, než spojit své síly. Tohle bude jízda na život a na smrt a hodit za hlavu vzájemnou přitažlivost vypadá jako nemožný úkol…

§ § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § §

Román Na život a na smrt je svižnou jízdou v nebezpečném případu, v kterém jde nejen o život, ale i o lásku. Pátrejte společně s Kirou po vrahovi a zamilujte se do chlapa snů. 😉

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dvě hlavní linie. Půjdete ve stopách hlavní hrdinky Kiry a společně budete odhalovat indicie vražedného spiknutí, při kterém jde doslova o „kejhák“. Abyste se tolik nebáli, jako stín vám půjde v patách drsný bodyguard, který má pro strach uděláno. A garantuji vám, že to napětí a vzrušení nebude souviset jenom s odhalení pachatele. 😉 Druhá dějová linka je v područí policistky Charlotty a jejího parťáka Diaze. Nahlédnete tak nejen do práce detektivů, ale zlehka nakouknete i do soukromí a charakteru sympatické vyšetřovatelky.

Popošel k ní a Kira se v zrcadle, před kterým si kartáčovala vlasy, střetla s jeho pohledem.
„Mám strach jasný? Nejdřív Ollie. Pak Shelly. A teď ty. Jdeš tam, abys mi udělal laskavost, a skončí to tím, že tě postřelí. Celá tahle věc se už vymyká kontrole! Nechápu, proč už policie někoho nezatkla. Je to šest dní!“
Uchopil ji za paži a otočil k sobě. „Netrefil se. Nic to není.“
Snažila se vyprostit, ale nechtěl ji pustit. „Podívej se na mě.“
„Ne“
Zdvihl jí prstem bradu. Kira hleděla do těch podmanivých modrých očí. Žaludek se jí sevřel trémou a znovu se jí zmocnila panika. Ale tentokrát to bylo jiné, protože stál tak blízko, že skrz froté rukáv županu cítila žár v jeho prstech. Srdce se jí v hrudi rozběhlo šílenou rychlostí, když viděla v jeho očích ten souboj vůle a touhy.

Autorka Laura Griffinová není pro mě novým pojmem. Už její předchozí román Oko za oko u mě vzbudil nadšení, a ačkoli jsou její knihy prezentovány jako thrillery, já osobně bych je spíše nazvala detektivními romancemi. Nenáročný příběh vystavěný na základech detektivní zápletky má mnoho romantických ingrediencí, které zvyšují atraktivitu a čtivost. Autorka píše svěžím, nenáročným stylem a díky dostatku dějových zvratů a vyhrocených zápletek se ani chvilku nenudíte. A pokud byste přeci jenom chtěli usnout na vavřínech, přijde se vzrušující chemií mezi hlavními protagonisty a naservíruje vám rezonující žhavé „dusno“ plné jiskřivých a erotických momentů.

Příběhy této spisovatelky mají stále stejný mustr – odhodlaná, silná žena se dostane do nesnází a přes svoji nevoli vyfasuje bodyguarda. A světe div se, pokaždé sexuálního boha. 😉 Tato šablona funguje na ženské čtenářky jako magnet a ani drsnější zápletka v ději je neodradí.

Musím říct, že kniha Oko za oko se mi líbila o fous víc. Napětí bylo vyšponované na maximum a romantická složka byla pořádně žhavá. Navíc tempo bylo přímo vražedné, na rozdíl od Na život a na smrt, kde děj občas trochu stagnoval a protagonisté na můj vkus chodili trochu déle kolem horké kaše, než se vrhli do pořádné akce. Pořád se ale jedná o velmi čtivý kus, který ocení hlavně ženy a pokud máte rádi romantiku namixovanou s detektivkou, pak tady nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za detektivní romantiku říznutou erotikou děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Na život a na smrt pořídit. Jo a nezapomeňte přihodit i Oko za oko. 😉

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *