Recenze

Můj květinový ateliér

Máte rádi květiny a nedovede si bez nich svůj domov / život představit? Sáhněte po knize známé floristky a  autorky Markéty Keclíkové – nebudete litovat… Pojďte spolu se mnou knihu otevřít a zjistit, co v ní najdete ?!

Název: Můj květinový ateliér

Podtitul: květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Autor: Markéta Keclíková

Nakladatelství: SmartPress

Rok: 2021

Počet stran: 208

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Markéta KECLÍKOVÁ

 – získala své floristické dovednosti a manažerské schopnosti studiem na floristických kurzech v evropských metropolích, jako je Paříž, Londýn či Amsterodam. Následně otevřela květinářství v pražských Dejvicích. Nastřádané zkušenosti zúročila před jedenácti lety v projektu úspěšného květinového ateliéru Rosmarino v centru Prahy. Dobré načasování, rozložení  sil i financí, ale předně důvěra řady spokojených zákazníků ji přiměla pořádat kurzy a semináře, během nichž měsíčně proškolí až 50 zájemců o tento obor.                                      (Foto, text, zdroj: www.smartpress)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Oficiální anotace

Jedinečnost knihy spočívá v podrobném popisu doprovázeném detailní fotodokumentací nejrůznějších květinových vazeb, věnců, svícnů, aranží a dalších nápadů na dárky z květin napříč ročními obdobími, svátky a slavnostními událostmi. Obsahuje přes 200 návodných a ilustračních fotografií, podle kterých dokáže i začátečník vyrobit půvabný a originální dárek pro dívku, ženu či muže. Autorka knihy zasvěcuje čtenáře srozumitelnou a čtivou formou do základů praktické floristiky, jejích technik a pojetí, ale obsahuje také řadu užitečných rad týkajících se nákupu květin, péče o ně a jejich vlastností.

Summa summarum

Zobrazit zdrojový obrázekStejně jako u všech předchozích knih (seznam titulů) z nakladatelství Smartpress, kdy jsem byla nadšená z řemeslného zpracování jejich titulů a ani Můj květinový ateliér není výjimkou: i zde najdeme mnoho nádherných, atraktivních fotografií v moderní kompozici tištěných na křídovém papíře. Výtisk má tvrdé desky, záložku a osobně „mně“ sedla grafika knihy ?. To, že v titulu najdeme inspiraci na květinové vazby a dárky, zjistíme již z názvu, ale co mě na „Ateliéru“ doopravdy mile překvapilo? Mj., že kniha obsahuje cenné, praktické zkušenosti autorky ze zakládání a vedení vlastního květinového ateliéru, o které se se čtenáři Markéta čtivou formou detailně dělí. Zároveň oceňuji úplný seznam floristických pomůcek a postupových fotografií u každého z projektů v knize, a skvěle zpracovanou kapitolu s názvem Základy aranžování květin do floristické hmoty, která se hodí všem, kdo s aranžováním chtějí začít.

Obsah knihy je rozdělený do 5 částí:

Teorie

Jaro

Léto

Podzim

Zima

Musím zmínit, že 1. (úvodní) část s názvem Teorie důrazně doporučuji NEPŘESKAKOVAT ?! Laici, jako jsem já, zde zjistí jak a kde nakupovat květiny, způsoby ošetřování květin, základy estetiky ve floristice, floristické potřeby, doplňková zeleň, základy vázání kytic, základy aranžování květin do floristické hmoty apod.  – stručně řečeno Markéta Keclíková milovníkům aranžování předá absolutní základy týkající se floristiky. … V částech obsahu pojmenovaných po ročních obdobích nalezneme tematické tipy na aranžmá, vazby a to nejen z květin, nýbrž i z rozličných přírodnin (vyfouklá vajíčka, šnečí ulity,  lesní plody ?).

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ?

Za skvělého knižního rádce a učitele děkuji ❤ nakladatelství Smartpress ❤.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *