Recenze

Hledejte ji

Chcete si přečíst thriller, při kterém budete napnutý jak kšandy a ponurá atmosféra vám bude vyvolávat příjemné mrazení v zádech? Pátrat už nemusíte, místo toho HLEDEJTE JI – čtrnáctiletou Riley, která zmizí z rodinného karavanu uprostřed rušného parkoviště kamiónů. Nastává závod s časem a smrt je tak blízko…

Název: Hledejte ji
Autor: Rick Mofina
Překlad: Martin Urban
Nakladatelství: Euromedia Group IKAR
Rok vydání: 2022
Počet stran: 344

Když čtrnáctiletá Riley Jarrettová zmizí z rodinného karavanu, sen o novém začátku se rozplyne a život se změní v noční můru. Obrovské rušné parkoviště kamionů v nevadské poušti je místo, kde není těžké zmizet nebo někoho unést. Detektivové sledují všechny stopy, jenže podezření padá hlavně na dívčinu rodinu, která má za sebou tragickou minulost. Její členové nejsou ani zdaleka dokonalí. Všichni – od Rileyiny matky přes nevlastního otce až po jejího nevlastního bratra – něco skrývají. A jejich tajemství se mohou ukázat jako smrtelně nebezpečná. Čas neúprosně běží a naděje, že se Riley najde živá a zdravá, je stále menší.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Mrazivý thriller Hledejte ji je našlapán šokujícími zvraty, zvýšeným přísunem napětí i koláží tajemství. Tady má totiž soukromé tajemství snad úplně každý a k odhalení se nikdo rozhodně nemá. Dokáže člověk vůbec poznat, co je ten druhý zač?

Příběh vyprávěný er-formou se odehrává v pěti dnech, které jsou natolik vyhrocené, že nemáte šanci od knihy odejít. Neustálá akce a dostatek překvapivých zvratů vtisknul celému thrilleru doslova zběsilé tempo. Pouhé náznaky, které autor trousí velmi pozvolna, ve vás vyvolávají zdravou zvědavost a vy s napětím očekáváte celé vyústění zamotaného případu ztracené mladé dívky. Sledujete kroky nejen její rodiny, ale i samotné vyšetřování, které se rozbíhá vícero směry.

Grace ve svitu baterky objevila velký kámen, na který usedla a snažila se ovládnout žal.
Jak vůbec mohla ještě pokračovat? Bez ustání s ostatními prohledávala odpočívku i okolní poušť, až na nález dceřiny boty marně, a musela čelit svému utrpení.
Novou kapitolu našich životů jsme načali sotva před několika hodinami. Takhle to nemůže skončit. Vím, že mě trestáš, ale prosím tě, Bože, nedopusť, aby to skončilo takhle. Snažně tě prosím.
Jenomže Grace už znala nechtěné konce, ve kterých figurovala jak ona sama, tak i smrt.

Hned od začátku vás autor vtáhne do své zápletky a bez dlouhých popisných úvodů před vámi rozprostře stěžejní moment celého příběhu. Od této chvíli jste nekompromisně vtaženi do temného děje, v kterém budete ochromeni napětím a vzrušující zvědavostí. Vražedné tempo příběhu a jeho temná ponurost ještě více umocňují beznaděj a ničivou apokalypsu, která tuhle rodinu potkala.

Autor píše věcně a bez zbytečných odboček jde přímo k jádru věci. Velké množství dialogů, spousta tajemství i větší nášup postav přispívá k lehké překombinovanosti až nepřehlednosti, ale všechna nahozená dějová vlákna se naštěstí spojí v ucelený závěr, který bude překvapením pro nejednoho čtenáře. Svižné vyprávění vás vede spletitými uličkami vyšetřování a autor vás dokáže umně mystifikovat po celou dobu. Jednání svých postav dokázal vyšponovat až na maximum a vám se tak otevírá další prostor k soukromému pátrání a věřte, že uhádnout, kdo za vším stojí, nebude vůbec lehká věc.

Pokud máte rádi thrillery, v kterých se napětí dá krájet a překvapivé zvraty vás dokáží velmi slušně šokovat, pak sáhněte po strhujícím příběhu Hledejte ji. Nudit se rozhodně nebudete.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za zběsilou jízdu plnou napětí a překvapení děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu můžete pořídit zde.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *