Recenze

Na co slova nestačí

Připravte si kapesníky, protože tenhle příběh o tajemství, důvěře i naději vás určitě dojme. Pochopíte NA CO SLOVA NESTAČÍ a společně s hlavními hrdiny budete procházet nelehkým životním obdobím, které doprovází vnitřní chaos i vzrušení. Volné pokračování bestselleru Dopisy ztraceným o sdílení těch nejtajnějších pocitů.

Název: Na co slova nestačí
Autor: Brigid Kemmererová
Překlad: Helena Šváchová
Nakladatelství: Albatrosmedia CooBoo
Rok vydání: 2022 – 1. vydání v roce 2020
Počet stran: 390

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří… ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Blueová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné – a jejich vzájemná důvěra projde tím nejtěžším testem.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Na co slova nestačí je emotivním výbuchem, který vás semele, dojme a nadchne svým příběhem. Silná dějová osa vám nabídne reálný náhled do temných stínů lidského charakteru i světlé okamžiky sounáležitosti a projevené důvěry. Zkrátka v tomhle případě kapesníky ani román nemáte šanci odložit. 🙂

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů hlavních protagonistů Reva a Emmy. Nebudete jenom nestranným pozorovatelem pocitů, ale ocitnete se přímo v samém středu a budete jeho neoddělitelnou součástí. Emoce se do vás hluboko vryjí a vyvolají vaši okamžitou odezvu, která ve vás bude dlouho rezonovat.

„Ty brečíš?“ zeptám se překvapeně.
„Ne,“ suše napodobí můj vlastní tón. „Mám jen rýmu.“
Nevěřím mu ani zbla. Texy konečně skočí na zem a Rev schová ruce do kapes mikiny.
Noc nás přikryje jako plášť a zabalí všechny tyhle pocity do prostoru mezi námi. Vím, že si kolem sebe stavím zdi, ale nikdy jsem nepotkala nikoho, jehož vlastní zdi vypadají stejně nedobytně.

Autorka svůj příběh opět postavila na problémech a strastech teenagerů, kteří sice spadají věkem na střední školu, ale jejich životní potíže vydají na několik životů. Traumatické životní zážitky je zformovaly do pozice introvertů, kteří marně hledají své místo v životě. Autorka otevřela hned několik závažných témat, ať už týrání, kyberšikana či zneužívání a celý příběh to zahalilo to temného pláště zmaru a bolesti. Jejich společné setkání je jako oáza čistého závanu přátelství, důvěry i nastupující jistoty.

Toto vyprávění nemá slabších míst ani slabších postav. I vedlejší role dokáží čtenáře plně zaujmout a vyvolat v nich napětí z věcí příštích. Romantická linka je s citem zakomponována do hutného děje, ale není stěžejním poselstvím knihy. Mohlo by se zdát, že se jedná o středoškolskou love story, ale zde se do popředí dostávají především rozmanité emoce i nesnadná orientace ve svém nitru a hlavně uvědomění si svých lidských kvalit, jakkoliv minulostí poškozených.

S tím souvisí i zvýšený přínos myšlenkových mouder a citátů, které se vás budou hluboce dotýkat. Budete jim rozumět a budete s nimi beze zbytku souhlasit.

„Všichni někdy odstrkujeme ostatní, jenom abychom viděli, že nás jistí.“

I přes lehce překombinovaný závěr mě román Na co slova nestačí nadchnul a zaujmul o malý kousek víc, než jeho předchůdce Dopisy ztraceným. A pokud se i vy rádi necháte dojmout a strhnout silným příběhem, který ve vás bude ještě dlouho po přečtení doznívat, pak neváhejte a sáhněte po této skvělé sérii. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další skvělé vyprávění plné životních mouder a silného příběhu děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Na co slova nestačí pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *