Recenze

Posedlost

Danny Maguire a Anne Ashburnová jsou hráči se smrtí, kteří posouvají hranice a testují sami sebe, dokud nenastane průšvih. POSEDLOST ohněm je jejich druhé jméno a hasičská stanice jejich právoplatným domovem.

Název: Posedlost

Autor: J. R. Ward

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 416

Danny a Anne jsou jako oheň a voda zároveň. Vzplanou na první našlápnutí a zůstává po nich potopa. Kdysi se spolu jednou vyspali a oba dva si myslí, že šlo o jednorázovou akci, ale chemie, ta potvora, mezi nimi funguje neustále. Pracují jako hasiči a jejich denním chlebem je riskování svých životů a omamné opojení adrenalinem. Každý z nich je tvrdohlavý beran, který nemá příliš v lásce poslouchat rozkazy nadřízených a jednou se to prostě vymstít musí. Anne jde do akce a porušením určených pravidel se dostane do ohrožení svého života. Danny má jedinou možnost, jak ji zachránit, ale bohužel je to za cenu jisté oběti. Tato oběť je od teď bude pronásledovat jako stín a navždy jim změní životy. Dokáží se přenést přes své vlastní děsy a pocity viny? A vášeň, která mezi nimi stále hoří, jim bude ku prospěchu nebo je navždy rozdělí? Ze všech stran do nich prudce naráží minulost i přítomnost, a zda je to nakonec semele, závisí jenom na nich a na síle jejich pocitů viny i vášně.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Z víru svíjejících se červených a žlutých jazyků se vynořila obrovská postava a prodrala se příčkou s takovou vehemencí, že se deska nerozpadla, ale doslova rozprskla na žhavé oharky. Zmíněná postava držela motorovou pilu. Existuje jenom jeden takhle velký chlap, který je natolik šílený, že si na její záchranu přinese nástroj s plynovým pohonem.

J. R. Ward se s tím teda rozhodně nepáře. Hned od první kapitoly jste surově hozeni do ohnivého pekla, které za sebou zanechá spoušť zmaru. Ta nasazená laťka od autorky není vysoká, ta je doslova přestřelená a vy hned od začátku čtete v kuse a máte problém se odtrhnout. Takový začátek knihy jsem snad ještě nečetla. Opravdu skvělé.

Příběh, který se před vámi otevře je plný vzrušení, napětí, romantiky, ale i drastických scén. Je to vyváženě namixovaný děj, kde se střídá detektivka s thrillerem i s románem pro ženy. Do toho ještě autorka stihla zakomponovat i několik málo postřehů či citátů vhodných k zamyšlení. Od všeho kousek a v celku je z toho neskutečně čtivý román.

Co se stalo skvostnou, vzácnou perlou knihy, to jsou popisy hořících scén i samotná práce hasičů. Jsou natolik sugestivní, že při čtení přímo cítíte žár ohně a vidíte oranžové plameny, které všechno olizují, aby svou ničivou silou dokonaly celou zkázu. Je znát, že autorka se na tuto knihu výborně připravila a rešerše vzala opravdu od píky.

Oba dva hrdinové příběhu jsou velmi sympatičtí a autorce se podařilo vykreslit je takovým způsobem, že i jejich nedokonalosti a negativa vám jistým způsobem imponují. Statečně se perou se svými démony, a i když ukážou chvilkovou slabost, znova se dokážou zvednout a poprat se se životem.

„Myslím, že ten, kdo přežije, potřebuje okamžik prozření,“ pokračovala tiše, „kdy se zvedne mlha a dojde mu, že jsou věci, pro které stojí za to žít, a cíle, kterých je fajn dosáhnout. I když jsou jiné než to, co ho pohánělo předtím.“

Od spisovatelky J. R. Ward byla kniha Posedlost mou první zkušeností a musím říct, že mě natolik bavila, že se určitě podívám po jejich dalších literárních počinech (a že jich teda je, no páni 😮 ). Nebo si počkám na další díl s Anne a Dannym, protože kniha Posedlost je prvním dílem v sérii Firefighters. 😉

Hodnocení: 94 %

 

Za vzrušující jízdu rozžhaveným vzduchem, které olizují plameny vášně i zkázy děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Posedlost.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *