Recenze

Italské léto

Tři generace žen cestují po Itálii a snaží se znova spojit zpřetrhaná rodinná pouta, která jim zanechala na duši hluboké šrámy. Okouzlující a romantický příběh ITALSKÉ LÉTO je o síle odpuštění, uzdravení i druhých šancích a vy se vydejte na dojemnou cestu společně s jeho hrdinkami.

Název: Italské léto
Autor: Jennifer Probstová
Překlad: Zuzana Hanešková
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 392

Nový román bestsellerové Jennifer Probstové o třech generacích žen a jedinečné pouti Itálií. Workoholička Francesca je úspěšná ve všech oblastech svého života kromě jedné – rodiny. Nedokáže si vyhradit čas na svou dceru Allegru, se kterou se prakticky odcizily. Když se Allegra zaplete s novou partou a zatknou ji za držení drog, Franceska vyhoví přání své matky Sophie, a všechny tři se tak vypraví na velkolepou pouť do Itálie po stopách rodinných předků. Sophia ví, že její děvčata mají problémy a zoufale potřebují změnu. Pro žádnou z nich to však nebude snadná cesta. Pomohou jim ruiny starověkého Říma, kostelíky v Assisi a zvlněné kopce Toskánska uvědomit si důležitost rodinných pout, než bude pozdě?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Italské léto je čtenářskou lahůdkou pro všechny milovníky ponorů do vnitřních hlubin lidské duše. Budete nasávat nejen neodolatelnou italskou atmosféru, ale i životní moudra a tenká vlákna rodinných vztahů. Nemůže samozřejmě chybět romantika ani osudová rozhodnutí, jež dokáží v životech hrdinek vyrýt hluboké rýhy zášti a smutku.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze tří uhlů pohledů. Tři ženy, tři osudy, jež jsou spojeny rodinným poutem. Výlet, který ve svých hrdinkách odhaluje všechna příkoří, touhy, skrytá tajemství i nevyřčená slova. Před očima se vám bude odehrávat postupná přeměna žen a možná se v nich leckterá čtenářka velmi snadno najde…

A náhle mě zasáhla instinktivní představa, co musím udělat.
Vezmu svou rodinu do Itálie.
Mohla bych vyrazit letos v létě. Allegra k tomu bude mít poslední příležitost, než nastoupí na vysokou, a oslavíme tak její narozeniny. Frannie si dovolenou nevzala už roky. Budeme mít dost času obnovit rodinná pouta a znovu objevit jedna druhou.

Autorka do středu dění umístila tři silné osobnosti, které spolu kdysi ladili, ale momentálně je jejich vztah natolik disharmonický, že najít společnou notu je téměř nemožné. Pozvolna vám odkrývá všechny Achillovy paty jejich soužití a díky tomu, že se jedná pouze o ženy, budou vám tyto náhledy do složitého vzorce matka x dcera velmi blízké (za předpokladu, že knihu vezme do ruky čtenářka). Děj knihy je kromě hlavní linie rozprostřen do širokého okolí a nabaluje na sebe další témata, nikoli však nudná. Díky tomu dokonale poznáte hlavní hrdinky, lépe je budete chápat a popisy prostředí vás ještě více vtáhnou do italského víru.

Jennifer Probstová se netají skutečností, že román napsala na motivy vlastní životní cesty. Je v ní trocha pravdy smíchaná se spoustou fikce a z příběhu je poznat její emocionální pouto k tomuto citlivému vyprávění.

Atmosféra Itálie v této knize je naprosto dokonalá. Poznáte vrcholné skvosty italských umělců i architektonické monumenty, ochutnáte italskou kuchyni a nasajete romantiku s charismatickými sexy Italy, jejichž uhrančivý pohled dokáže nejednu ženu dostat do kolen. A právě romantika je velmi citlivě zakomponována do celého příběhu a rozhodně nezůstává nijak pozadu.

Mně se román Italské léto velmi líbil, a pokud i vy rádi čtete pozvolné příběhy, v kterých se nachází dostatek životního moudra, sluncem prozářená Itálie, romantika i dojemné vyprávění o složitých rodinných poutech, pak tato kniha je určena právě vám.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za okouzlující a niterné vyprávění o komplikovaných vztazích děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Italské léto pořídíte na stránkách Knižního klubu.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách knihkupectví Luxor.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *