Recenze

Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda

Potřebujete se naladit na pohodový, příjemný den? Vypnout se a strávit čas oddechovou četbou a třeba se i navnadit na novou jarní love story? Pak sáhněte po románu JAK RANDIT SE SESTROU NEJLEPŠÍHO KAMARÁDA, který vás bude zásobovat nejen romantikou, ale i lechtivým, pikantním čtením.

Název: Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda

Autor: Meghan Quinn

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 352

Třiatřicetiletý Bram je pracháč, co má rád peníze a moc. Jeho den se skládá z vydělávání peněz, večírků, zábavy s kamarády a sexu na jednu noc. Užívá si života plnými doušky a nic mu neschází, až na jednu jedinou věc. Už víc jak deset let miluje Julii. Problém ale je, že je sestrou jeho nejlepšího kámoše a navíc mu právě před deseti lety dala kopačky, když ji chtěl pozvat na rande. Ale Bram nepatří zrovna mezi lidi, co se jen tak vzdávají, jeho čas ještě přijde. Anebo mu trochu pomůže. Další bláznivá sázka s kamarády, kde ve hře je projít seznamkou, kterou vlastní Julie – doktorka lásky. Vystudovala behaviorální vědu a rozjela své soukromé podnikání, v kterém se jí opravdu daří. A teď už stačí jenom prohrát, a zatímco mu bude Julie v seznamce hledat přijatelnou partnerku, on ji bude pomalu zpracovávat na svou stranu a dá ji nahlédnout pod povrch a poznat toho opravdového Brama, který dokáže být něžný, ochranitelský, pozorný i vášnivý zároveň. Ještě ji ukáže, kdo je nejlepší partnerkou právě pro něho.

„Co můžu ztratit? Poslední, co chci, je vejít do její kanceláře a probírat se profily potenciálních partnerek, které mi vybrala. Vím, že je to součást sázky, ale po tom, co jsem Julii skoro objímal a líbal se s ní, nemyslím na nic jiného. Kašlat na sázku, kašlat na pravidlo, že byste neměli chodit se sestrou svého kamaráda. Toužím po ní a dám jí to najevo… Opatrně, samozřejmě.“

Román Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda je milým společníkem, kdy se vám nechce moc přemýšlet, a vy se jen chcete nechat unášet příběhem, který si plyne svým odpočinkovým tempem k zdárnému konci.

Příběh je napsán ze dvou pohledů hlavních protagonistů, kdy se střídá současnost s návraty do minulosti, ke studiu na univerzitě, kde se oba poprvé potkali a kde došlo k prvním náznakům vznikajícího vztahu či touhy mezi nimi. Pohled Brama je plný arogantnosti, drsného vystupování i jadrného slovníku, ale pomalu se ukazují i jeho další stránky – ochranitelský instinkt, upřímnost, citlivost a dokonce i potřeba mít monogamní vztah. Naproti tomu Julie je žena zcela a úplně rozumově založená. Jak si nemůže dát něco do tabulek nebo do grafu, jako by ani neexistovalo. Inteligentní, přemýšlivá se slabostí pro kamaráda svého bratra, který je ale úplně mimo její ligu. Co oba dva pohledy spojuje, jsou humorné situace a vtip, který je nedílnou součástí celého příběhu. A ještě že tak, právě díky jejich humorným slovním přestřelkám je román vynesen do lepší průměrnosti.

Celé vyprávění není až tak špatné, ale chybí tomu jiskra či kouzelný moment, který vás nutí číst dál a dál, dokud knihu nezhltnete. První část – neurazí, nenadchne, naštěstí v druhé půlce není o zvraty nouze a erotikou je kniha prosycena opravdu řádně 😉 .

Pokud máte chuť sáhnout po nenáročné, romantické četbě, potom kniha Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda vám vaše přání určitě splní.

Hodnocení: 79 %

Za recenzní výtisk knihy Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda děkuji nakladatelství Baronet.

 

Autor: Verča

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *