Recenze

Jak si zamilovat Vánoce

Pokud se chcete naladit na tu správnou vánoční atmosféru, pak určitě sáhněte po románu JAK SI ZAMILOVAT VÁNOCE. Z každé stránky na vás dýchá kouzlo Vánoc provoněné cukrovím, horkou čokoládou, pečenými kaštany a ozdobené girlandami, vánoční hvězdou i romantickým příběhem, který si zamilujete.

 

Název: Jak si zamilovat Vánoce

Autor: Karen Schaler

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 400

Emmie Sandersová vlastní komunitní středisko, v kterém nabízí pomoc všem, co ji potřebují. Její partner Grant se chce stát partnerem v právnické firmě a v jednom kuse nemá na nic jiného čas. Blíží se Vánoce, které pro Emmie znamenají nejkrásnější chvíle v roce a tentokrát se rozhodne si je pořádně užít a vytvořit si se svým partnerem vlastní vánoční tradice. Připraví pro svého věčně zaměstnaného Granta hru plnou poschovávaných lístečků, které ho mají zavést do Vánoční vísky, jenž nese opravdového ducha Vánoc. Tady mají společně strávit dovolenou a užít si jeden druhého včetně všech vánočních příprav. Ale od samého začátku nic nevychází tak, jak si to Emmie vysnila. Shodou náhod se do hry připlete někdo úplně jiný a Emmie má co dělat, aby tyhle zimní svátky zachránila nejen pro druhé, ale hlavně sama pro sebe…

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

Román Jak si zamilovat Vánoce je prostoupen vánoční atmosférou skrz naskrz. Na každé stránce vám připomene, jak kouzelné jsou vánoční časy, ale také dá návod, jak si je udělat ještě krásnější a smysluplnější.

Příběh vyprávěný v er-formě se rozjíždí mírným tempem, jenž vás seznamuje s protagonisty příběhu. Ten pravý vánoční náboj dostane s odhalováním vodítek, které vedou do pohádkové Vánoční vísky. Zde už jste naplno zavaleni a pohlceni Vánocemi, protože v téhle vísce se vše točí kolem zimních svátků – od pečení perníčků (recept najdete na konci knihy), přes zdobení stromků, bruslení a zpívání koled až po název ulice Cukrátková třída.

Rozhlédla se po všech rozkošných obchůdcích, vánočně vyzdobených. „Tohle je vážně stoprocentně vánoční městečko.“

Přikývl. „Víš, vždycky jsem toužil po takových Vánocích, když jsem žil v L. A. Těžko se dostat do vánoční nálady, když jsou všude kolem palmy a dvacet stupňů.“

„Podle mě se můžeš do vánoční nálady dostat všude,“ mínila Emmie. „Vánoce jsou v srdci, ve vzpomínkách.“

Podíval se jí do očí. „To je hezký způsob, jak to brát. Takže nezáleží na tom, kde jsi, Vánoce máš pořád s sebou… To se mi líbí.“

Spisovatelka Karen Schaler je autorkou scénářů vánočních filmů pro Netflix jako je Vánoční princ nebo Vánoční tábor a i na knize je znát, že si tento svátek umí pořádně užít. Její popisy vánočních výzdob, girland, věnců i ozdob ještě více umocňují celou vánoční náladu knihy.

Románem se nese nejen poselství Vánoc, ale i autorčin důraz na rodinné vztahy. Láskyplné soužití i péče o vzájemné vztahy v rodině se proplétá celým příběhem a jako tenká nit spojuje oba hlavní hrdiny v jedinečné pouto. Přítomnost i vzpomínky na nejbližší dělají svátky těmi nejkrásnějšími chvílemi v roce.

Autorka píše lehce, ale poutavě. Předvídatelný děj knihy vás neodradí od příběhu plného romantiky, lásky, souznění a hlavně vánoční pohody, která se při čtení nad vámi rozprostře jako pohádkové kouzlo Vánoc.

S románem Jak si zamilovat Vánoce na vás dýchne opravdové kouzlo Vánoc a pokud máte rádi romantické příběhy, pak vás tato kniha rozhodně nemůže minout.

Hodnocení: 90 %

Za vánoční knihu plnou lásky a kouzla Vánoc děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách můžete knihu Jak si zamilovat Vánoce pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *