Recenze

Mizející dívky

Nadšené ohlasy na knižní novinku z nakladatelství Cosmopolis opravdu nelhaly. Detektivka MIZEJÍCÍ DÍVKY je vzrušující četbou plnou nebezpečí a napětí, kterou vás bude provázet sympatická policistka Josie s pořádnou náloží kuráže.

„Nemůžeš jít domů, holčičko… Teď jsi moje.“

Název: Mizející dívky

Autor: Lisa Reganová

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Rok vydání: 2020

Počet stran: 384

Josie Quinnová je respektovaná policistka a momentálně je na placené dovolené za údajné nadměrné použití síly. Jenomže Josie není zvyklá sedět s rukama v klíně, má těsně před rozvodem a peníze ji pomalu dochází. Navíc se stále přimotává k nehodám, které za sebou zanechávají mrtvé. Americké městečko Denton v Pensylvánii není tak velké, aby se v něm ztratila dívka a přesto Isabelle Colemanová zmizela beze stopy. Josie začne strkat nos do vyšetřování a zjišťuje, že možná existují další dívky, které záhadně zmizely. Její pátrání ji zavede nejen do hlubokých lesů plných tajemství, ale bude se muset postavit i svým vlastním démonům a včas rozpoznat, komu může důvěřovat. Smrtelné nebezpečí je blízko. Možná blíž, než by sama tušila…

≥  ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥

Detektivka Mizející dívky je prvním dílem ze série Josie Quinn a musím zkonstatovat, že velmi povedeným počinem, který nám otevřel vstupní dveře do odvážného a nebezpečného světa Josie Quinnové.

Hned od samého začátku vás děj vtáhne do hry a vyplivne až na konci knihy, kdy s nedočkavostí budete očekávat další díl, protože je jasné, že tahle kurážná policistka se vám vryje do srdce už napořád. Kratší kapitoly vyprávěné v er-formě vás vedou spletitými uličkami vyšetřování ve stopách Josie, do kterých jsou vloženy sporadické obrazy unesené dívky.

„Postav se,“ přikázal mužský hlas.

Následovala víc bolest ve své hlavě než mužův příkaz. Zpříma se postavila a nohy se jí podlamovaly a třásly. Znovu se pokusila otevřít oči, ale světlo bylo příliš ostré.

„Prosím,“ řekla chraplavě. „Chci jít domů.“

Zasmál se. Jeho horký dech cítila na svém uchu. „Nemůžeš jít domů, holčičko,“ řekl. „Teď jsi moje.“

Lisa Reganovázdroj

Autorka píše velmi čtivě, žádné dlouhé popisné pasáže, jde přímo na věc a čtenáře tak postaví do samého středu případu, který letí zběsilým tempem ke svému konci. Vyřádila se i po emoční stránce, konec vás dojme i překvapí svým šokujícím vyústěním, které se vám nechce tolerovat. Obsazení výrazných a přesvědčivých typů postav, ať už hlavních či vedlejších, patří k tomu nejlepšímu, co se vám mimo jiné od knihy dostane. Osobní život hlavní hrdinky je komplikovaný a už teď se těším, kam se bude v dalších dílech ubírat. A její snoubenec Luke i spolupracovník Noah dávají tušit, že jejich postavy budou mít čtenářům i nadále co říct.

Obálka knihy je velmi povedená a čtenáře zaujme na první pohled. Tajemná, lehounce ponurá atmosféra na obálce knihy nám okamžitě evokuje nebezpečí, které nás uvnitř čeká a přesně odpovídá vystavěnému ději plnému zvratů a akčnosti.

Srovnání s Robertem Bryndzou se určitě nevyhnete. Styl i forma jsou hodně podobné, rozdíl bych možná viděla v nastíněné reálnosti celého případu, respektive v jeho vyústění ve stylu – hlavní hrdinka proti všem. Ale to už nechám na vašem posouzení, protože tuhle knihu si zkrátka musíte přečíst, pokud jste fanoušky silných, nezlomných hlavních hrdinek. Já jsem nadšená. 🙂

Hodnocení: 100 %

Za skvělé čtivo plné napětí a nebezpečí děkuji nakladatelství GradaCosmopolis, na jejichž stránkách si můžete knihu Mizející dívky pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. […] Dívka beze jména je druhým dílem ze série Josie Quinn. První díl Mizející dívky sklidil velký úspěch u svých čtenářů a vypadá to, že i další pokračování […]

  2. […] Matčin hrob je třetím dílem z velmi povedené série Josie Quinnová. Už předchozí díly Mizející dívky a Dívka beze jména dávaly tušit, že tady laťka klesat rozhodně nebude a třetí díl to […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *