Recenze

Matčin hrob

Vyšetřovatelka Josie Quinnová se opět pouští do nelehkého pátrání po vrahovi mladé dívky, v kterém se musí vrátit zpět do své minulosti a znova si připomenout dramatické události ze svého dětství. Krimi thriller MATČIN HROB je další skvělý díl s touto svéráznou policistkou, který by vás neměl minout.

Název: Matčin hrob

Autor: Lisa Reganová

Překlad: Kateřina Elisová

Nakladatelství: Grada Cosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 384

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?

§ § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § §

Krimi thriller Matčin hrob je třetím dílem z velmi povedené série Josie Quinnová. Už předchozí díly Mizející dívky a Dívka beze jména dávaly tušit, že tady laťka klesat rozhodně nebude a třetí díl to jenom potvrzuje. Opět vás čeká šílená jízda plná zvratů a nestandartního chování pachatele, jehož pohnutky a činy jsou dokonale promyšlené.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dvě dějové linie. Více prostoru se dostává linii ze současnosti, v které jste svědky komplikovaného pátrání po pachateli mrtvé dívky. Vlákna tajemství, které tuto oběť svazují, se táhnou do minulosti, jež měla zůstat navždy utajena. Alespoň Josie v to doufala a právě druhá dějová linie se týká hlavní postavy této série. Retrospektivně se vracíte do minulosti a stáváte se součástí jejího krutého dětství, jemuž dominovalo násilí a psychický i fyzický teror. Pravidelné střídání přítomnosti a minulosti dodává knize na atraktivnosti a zrychlenému spádu.

„Šéfko?“
„To není možné,“ dostala ze sebe a hlas jí přeskakoval.
„Co není možné?“
„Belinda Roseová nemůže být mrtvá. Nemůže být mrtvá víc než třicet let.“
„Vážně? A proč?“
„Protože Belinda Roseová je jméno mojí matky, a pokud vím, tak ta pořád žije.“

Lisa Reganová ví, jak napsat čtivou a kvalitní detektivku. Své čtenáře dokáže vlákat do pasti zvědavosti a odmítne vás z ní pustit dřív, než ona sama uzná za vhodné. Hned od začátku vás vtáhne do důmyslně propracovaného děje, kde se to překvapivými zvraty jenom hemží a vy jak hladový vlčák jdete po stopě, kterou před vámi pomalu odkrývá. Obrňte se velkou trpělivostí, protože tempo této detektivky je doslova vražedné a autorka své karty neodkrývá jen tak zbůhdarma. Bude vás napínat až do velkého finále, které vás smete a vyplivne na konci s nedočkavým očekáváním na další díl této skvělé série.

Lehce navozená temná atmosféra celého příběhu vás naladí na příjemné mrazení v zádech, které vypadá, že hned tak neskončí. V angličtině již vyšlo dvanáct případů a další se ještě chystají – hurá!? Mohly byste číst pouze tento díl z celé série, ale je to trochu škoda, protože každý případ se nějakým způsobem dotýká osobního života Josie a právě tato spojitost dodává celé sérii zábavný glanc.

Pokud jste milovníky kvalitních krimi thrillerů, které vás dokáží udržet v napětí po celou dobu, pak neváhejte a sáhněte po knize Matčin hrob. A rozhodně doporučuji i její předchozí díly, které jsou stejně výživné a poutavé. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další díl skvělé série se sympatickou policistkou děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Matčin hrob pořídit. A samozřejmě tam seženete i ostatní díly. 😉

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *