Recenze

Dívka beze jména

V městečku Denton v Pensylvánii to teda žije. Šéfka policejního sboru Josie řeší brutální útok a zmizení novorozence a do toho se jako duch zjevuje neznámá žena. Tahle DÍVKA BEZE JMÉNA si možná nic nepamatuje a možná toho ví až dost… Další díl detektivní série Josie Qiunn jede opět ve svižném tempu. 😉

Název: Dívka beze jména

Autor: Lisa Reganová

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 384

Denton v Pensylvánii má policejní sbor, který vede Josie Quinnová. K ruce má detektiva Noaha a novou ženskou posilu v týmu Gretchen. Jejich nový případ je zapeklitý hned od samého začátku. Mladou ženu kdosi brutálně napadne a její novorozené dítě je uneseno. Začíná závod s časem o život malého novorozence a do hry vstupuje nová postava neznámé dívky, která si nepamatuje své jméno ani svoji minulost. Je možné, že by trpěla amnézií nebo se snaží něco tajit? Mezitím na jiných místech Ameriky umírají další lidé – některé náhodně a u některých je ta náhoda hodně podezřelá. Neviditelné nitky se propojují, aby vyjevily celou pravdu, jejíž kořeny zasahují i do života samotné Josie. Dokáže zariskovat, oprostit se od osobního života a najít nelítostného vraha?

?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?

Detektivka Dívka beze jména je druhým dílem ze série Josie Quinn. První díl Mizející dívky sklidil velký úspěch u svých čtenářů a vypadá to, že i další pokračování neohrožené a silné Josie bude stát za to.

Příběh vyprávěný er-formou vám dá možnost sledovat vyšetřování s mírným odstupem a i když jdete převážně ve stopách Josie, získáte komplexní přehled o celém průběhu případu. Nastavené svižné tempo hned od začátku nepolevuje po celou dobu a vy se noříte do děje, v kterém není nouze o zvraty. Těchto dějových změn je tentokrát opravdu požehnaně, chvílemi bych řekla až přehršle, ale díky tomu si příběh stabilně udržuje vaši plnou pozornost a krátké kapitoly ještě více umocňují rychlé tempo vyprávění.

Dívka stála na místě jako přibitá. Po krátké, napjaté výměně názorů ji muž uchopil, vůbec ne jemně, za paži a táhl ji ke dveřím. Dívka se podívala směrem ke stropu, natahovala krk a snažila se najít mrtvé oko kamery. Pak se podívala přímo do objektivu a vyartikulovala dvě slova: Pomozte mi.

Do hlavní role autorka angažovala silnou a statečnou Josie, která se nebojí jít „proti proudu“. Její tvrdohlavost je sympatická a ve čtenáři nevyvolává nežádoucí antipatie. Vedlejší „nahrávači“ Noah i Gretchen se zatím moc neprojevili, ale z toho, co autorka zatím nastínila i oni si vyslouží vaši pozitivní reakci.

Autorka Lisa Reganová píše nenáročným, svěžím stylem, v kterém na vás nechystá žádné záludnosti. Kromě samotného případu čtenářům poodkryje další mlhavý závoj tajemna z osobního života Josie a v doslovu prozradila, že ve třetím dílu, který nakladatelství Grada chystá na podzim tohoto roku, se dozvíme mnohem více o Josiině minulosti. Musím zkonstatovat, že já se těším už teď a jsem velmi zvědavá, kam nás vezme Matčin hrob. 😉

Pokud máte rádi rychlé detektivky s neústupnou a statečnou šéfkou v hlavní roli, pak neváhejte a sáhněte po novém krimi románu Dívka beze jména. A víte co? Rovnou si pořiďte i předchozí díl Mizející dívky, protože tahle série vypadá na velmi slušnou jízdu. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za napínavou detektivní jízdu se sympatickou Josie děkuji nakladatelství Grada Cosmopolis, na jejichž stránkách si můžete knihu Dívka beze jména pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] dílem z velmi povedené série Josie Quinnová. Už předchozí díly Mizející dívky a Dívka beze jména dávaly tušit, že tady laťka klesat rozhodně nebude a třetí díl to jenom […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *