Recenze

Jane

Jste romantický typ a nemáte náladu na rozvleklý, složitý příběh? Zkuste románovou jednohubku s názvem Jane od spisovatelky April Lindner… 🙂

Název: Jane

Autor: April Lindner

Nakladatelství: Ikar

Počet stran: 344

Rok vydání: 2012

April Lindnerová napsala ideální román do vany: pokud vám tam kniha spadne, nebude vám to líto a jestli se navíc třeba poškodí několik stránek, které pak nepůjdou přečíst, v podstatě to nevadí, protože si to zvládnete domyslet sami.
Autorka si dala za úkol zasadit klasický příběh Charlotte Bronteové do Ameriky 21.století. Jak se jí to podařilo, posuďte sami, ale podle mě z tohoto pokusu vyšel hezky čtivý, zamilovaný román pro romantické, – náctileté slečny.

Autor obrázku: Margaret Malandruccolo, zdroj: Google.

Hlavní hrdinka Jana Mooreová osiří a z finančních důvodů musí odejít z výtvarné školy. Rozhodne se pracovat jako chůva a agentura ji pošle k malé dcerce rockové hvězdy. Jane se nezajímá o bulvár, je spíše samotářská, skromná a přes veškeré rozdíly mezí ní a Nico Rathburnem (onou slavnou hvězdou ) se začne rodit silný cit. Vše je komplikováno temným tajemstvím ( stejně jako v Janě Eyrové ), které skrývá luxusní dům …
Klady příběhu: Knížka se velice snadno čte, nemusíte nad dějem či textem moc přemýšlet. V podstatě to ani nedoporučuji, jinak by vám příběh ( stejně jako mně ) mohl připadat dost naivní.
Co mi na knize nejvíce vadilo je fakt, že od první kapitoly tak-nějak víte, jak kniha skončí.
Jinak do vany či dlouhou cestu vlakem nenáročnému čtenáři, který je znaven duševní prací a už se mu nechce přemýšlet, s klidem doporučuji.

Hodnocení: 40%

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *