Recenze

Když jsme se proslavili

Slavná hollywoodská dívka a kluk, co má za sebou nepříjemné obvinění. Tahle studentská dvojice se k sobě moc nehodí, ale když zavelí láska, není na co čekat. Román KDYŽ JSME SE PROSLAVILI je už pátým romantickým příběhem ze série The Ivy Years.

Název: Když jsme se proslavili
Autor: Sarina Bowen
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

Lianne Challiceovou znají miliony fanoušků jako princeznu Vindi. I mocná čarodějka stříbrného plátna chce občas pověsit hůlku na hřebík, poslat svého manažera, kam slunce nesvítí, a jít studovat na vysokou. Ukáže se však, že je to těžší, než se zdá. Lianne nikdy normální život ani studium na běžné škole nepoznala a seznámit se s klukem jí připadá příliš riskantní – její poslední přítel o ní prozradil první poslední bulváru – uhrančivým očím Daniela „DJ“ Treviho však nedokáže odolat. DJ je hudební génius, který má na starost hudební doprovod hokejových utkání na univerzitním stadionu a dokáže i jen krátkou ukázkou písně ovlivnit atmosféru a náladu tisíců fanoušků. S Lianne se sblížit nesmí, avšak nemůže jí říct proč. A už vůbec nedokáže uvěřit, že se jí líbí právě on.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Když jsme se proslavili je dalším osvěžujícím čtením ze série The Ivy Years a opět se můžete těšit na vzrušení, vztahové komplikace i závažné společenské téma, které knihu povyšuje nad průměrný románek. Oddechové, nenáročné vyprávění vás uzavře ve studentském prostředí, kde se to zápletkami a romantikou jenom hemží.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů obou hlavních hrdinů a tady opravdu o emoce nebudete ochuzeni. Dva mladí lidé, kteří se potýkají se svými osobními traumaty a problémy, nacházejí společnou romantickou notu, aby zahráli svým čtenářům vzrušující a jiskřivý koncert plný přitažlivosti a životního hledání.

Asi se neznáme dost dobře na to, abych se ho začala vyptávat. Je však tak blízko. Cítím, že vnímáme jeden druhého čím dál silněji. Poddám se pokušení a dotknu se jeho čelisti – toho místa, které se mi líbí, kde mu na hladké kůži raší tmavý stín strniště. Zavře oči, a snad se mi to jenom nezdá, ale mám pocit, že se mi přitiskl k dlani.
Zaburácí hrom. Leknu se a škubnu rukou. DJ otevře oči a pobaveně se usměje.
Je přímo tady. Jsme si tak blízko, jak si jen můžou být dva lidi, kteří se právě nelíbají.

Autorka se nezdržuje žádným dlouhým oťukáváním mezi svými hrdiny a jde okamžitě k prvotnímu střetnutí. Dlouhou dobu se jí daří držet své čtenáře ve slastném napětí, které se nezadržitelně blíží k vzrušujícímu vyústění a pokud by se vám mohlo zdát, že se trochu nudíte, autorka vytáhne z rukávu závažnou zápletku, která vás uzemní.

Emoce v této celé sérii hrají důležitou roli, bez které se příběh rozhodně neobejde a společně s romantikou i sporadickými erotickými vsuvkami jsou výraznými prvky příběhu, který vám dá prostor k zamyšlení i příjemnému pobavení. Další ozdobnou třešničkou na tomto knižním dortu se stává vhodně zvolené sportovní hokejové prostředí, jež se, milé dámy, hemží pořádně namakanými chlapíky. 😉

Oproti minulým dílům je příběh Když jsme se proslavili trochu rozvláčnější, ale čtivostí a záživností se vyrovná svým předchůdcům. Pokud máte rádi romantiku, která není jenom plytkou záležitostí, ale bonusem se vám dostane i několik výživných životních mouder včetně důležitého tématu, pak neváhejte a sáhněte po této sérii, která se opravdu povedla.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další oddechovou romanci děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Když jsme se proslavili pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *