Recenze

Knihkupectví ztrát a nálezů

Vydejte se do KNIHKUPECTVÍ ZTRÁT A NÁLEZŮ a ponořte se do románu, který je protkán láskou ke knihám, romantikou i láskyplnými mezilidskými vztahy. Zažijte pocity štěstí a radosti společně s Natalií mezi popsanými stránkami velkých příběhů v románu z nakladatelství GradaMetafora.

Název: Knihkupectví ztrát a nálezů

Autor: Susan Wiggsová

Překlad: Hana Catalano

Nakladatelství: GradaMetafora

Rok vydání: 2021

Počet stran: 368

Natalie Harperová v důsledku tragické události přijde o matku i svého přítele. Jediný, kdo ji ještě zůstal, je starý dědeček, jenž trpí začínající demencí a bydlí v bytě rodinného knihkupectví v San Francisku. Knihkupectví ztrát a nálezů kdysi vytvořila její milovaná matka a na Natalii teď leží veškerá odpovědnost za zadlužený obchod a nemocného dědečka. Prvním jejím nápadem je knihkupectví prodat, zaplatit veškeré dluhy a zajistit dědečkovi vhodný pečovatelský dům, jenomže to dědeček odmítá. Dům je místo, kde prožil nejkrásnější roky svého života a nemíní se ho tak snadno vzdát. I Natalie zjišťuje, že prodávat v obchodě s knihami ji pomalu přirůstá k srdci a rozhodne se knihkupectví zachránit. Jejím prvním počinem je najmout na nejnutnější opravy šikovného člověka a tím je Peache Gallagher – bývalý mariňák a otec roztomilé malé Dorothy, která je pravidelnou návštěvnicí knihkupectví. A právě Dorothy má velkolepý plán. Díky jejímu dopisu slavnému spisovateli Trevoru Dashwoodovi se koná v obchodě jeho autogramiáda a výdělek se stane finanční vzpruhou pro chod obchodu. Navíc to vypadá, že i Natalie není vůči jeho šarmu imunní. Zjišťuje, že její dosavadní život nebyl tak úplně šťastný a až zde mezi popsanými stránkami zažívá pocit radosti a přispívá k tomu i rodinné tajemství, které čeká na své odhalení. Bude to ale všechno stačit na záchranu rodinného knihkupectví?

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Román Knihkupectví ztrát a nálezů si užijí příznivci literatury a romantických příběhů. Vyprávění vás zanese mezi tištěné stránky knih, kde se budete prolínat jak s příběhem samotným, tak i se spoustou knižních tipů a romantikou.

Příběh je vyprávěn er-formou, v kterém sledujete dění kolem hlavní postavy románu – Natálie. Její postava ve vás vyvolá nejen soucit a porozumění, ale i trochu nervozity z jejího otálení a tápání. Do současnosti, ve které se děj odehrává, jsou vloženy vzpomínky na minulost, jenž čtenáři osvětlují nejen rodinnou historii, ale i důležité momenty odehrávající se v životě Natalie. Pomalu se rozjíždějící příběh nabírá na tempu s Nataliiným rozhodnutím knihkupectví zachránit a po té už je to velká jízda na vlnách dějových zápletek, romantiky a tajemství. Romantika je zde zastoupena ve formě opatrného našlapování s postupným odhalováním jiskřivých ingrediencí vzájemné přitažlivosti.

„Matka měla jako vždycky pravdu. Na všechno existuje nějaká kniha. Někde v té obrovské vesmírné knihovně, jak ji Natalie nazývala, uměla najít knihu, která obsahovala přesně ty věci, které Natalii udělaly starosti.“

Celý příběh je protkán citáty a myšlenkami, které ve vás rezonují a vyvolávají spřízněnost vaší knižní duše. Autorka skvěle zachytila ojedinělou lásku ke knihám a utajeným příběhům, které promlouvají ke svým čtenářům a obohacují je. Stejnou měrou vytvořila i láskyplné rodinné vztahy, které fungují napříč generacemi.

„Kniha je mocná věc. Uměla ji pokaždé vzít na celé minuty pryč od všech jejích neustálých starostí.“

Laskavý příběh je vyprávěn s něhou a pochopením pro životní pády a strasti. Nikdy není pozdě na nový začátek a třeba najdete inspiraci v knihách stejně jako jeho hlavní představitelka Natalie. 😉 Máte-li rádi lidské příběhy s kapkou romantiky a velkou porcí knižního království, pak román Knihkupectví ztrát a nálezů rozhodně musíte mít.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za krásný příběh plný knih a lásky děkuji nakladatelství GradaMetafora, na jejichž stránkách si můžete román Knihkupectví ztrát a nálezů pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

3 komentář

  1. To vypadá krásně. Díky za tip! Poridim. 🙂

    1. Veronika Esserová says:

      Jo, doporučuji, pohodovka 🙂 .

  2. […] opět dokázala, že je spisovatelku velkých, něžných příběhů. Už její předchozí kniha Knihkupectví ztrát a nálezů dávala tušit, že na spisovatelském poli se nám zrodila další skvělá autorka, ale románem […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *