Recenze

Kouzelná Paříž – Obchůdek s knihami

Paříž, město lásky a malé knihkupectví na břehu Seiny. Může snad být něco hezčího? 😉 Vstupte a nechte se okouzlit atmosférou knihkupectví v románu KOUZELNÁ PAŘÍŽ – OBCHŮDEK S KNIHAMI a prožijte romantiku v předvánočním čase.

Název: Kouzelná Paříž – Obchůdek s knihami
Autor: Rebecca Raisinová
Překlad: Jana Kordíková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

Plachá majitelka knihkupectví Sarah Smithová dostala jedinečnou příležitost. Její kamarádka z Paříže jí nabídla, aby si spolu na půl roku vyměnily obchody! Není divu, že s tím Sarah okamžitě souhlasila – vždyť kdo by odmítl výlet do města lásky? Sarah kvůli tomu sice musí opustit rodné hnízdo, ale je přesvědčená, že ji čeká životní dobrodružství. Představuje si, že dny bude trávit toulkami městem, ukusováním croissantů, popíjením café au lait a pozorováním lidí na Champs-Élysées. Ale opravdu bude v Paříži šťastná? Nebo zjistí, že skutečnost není ani zdaleka tak růžová, jak čekala?

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Kouzelná Paříž – Obchůdek s knihami je nenáročnou oddechovkou, z které na vás dýchne pohoda a blížící se kouzlo Vánoc. Atraktivitu čtení pak zaručují osvědčené komponenty, jakými jsou Paříž a svět knih. Poznejte Sarah introvertku, knihomolku a stydlivku, která nemá ráda změny, ale přesto se vydává na cestu osobní přeměny, jež ji zavede do srdce Francie.

Příběh vyprávěný ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Sarah je plný lásky ke knihám a životních poznání. Postava je to trochu nemastná, neslaná, ale zamilujete si ji na první pohled a budete ji držet palce na cestě za osobním vzrůstem. Je fakt, že ta její skromnost až naivita dokáže čtenáře chvílemi iritovat, ale do tohoto příběhu tak nějak patří stejně jako její přátelé a kouzelná Paříž.

TJ měl pravdu. Paříž byla útočištěm ztracených duší. Bylo to místo, kde se člověk znovu narodil. Město, které vaše tajemství udrželo stejně jako nejvěrnější přátelé. Ležela jsem na dece a dívala se na hvězdy, které na nás pomrkávaly; světýlka a vánoční výzdoba se odrážela v Seině, čímž vytvářela naši soukromou světlenou show.
„Co chceš od života?“ zeptala jsem se Oceane, protože se mi zdálo, že jsme se ocitli v bublině, kde člověk může položit jakoukoli otázku, i kdyby zněla sebevíc hloupě.

Autorka píše nenáročným stylem a citlivě splétá nitky přátelství i vztahů, které vyplouvají pod příběhem na povrch, aby zaujaly viditelné a stabilní místo v ději. A ten není nijak náročným, vlastně se v něm po celou dobu nedějí žádné převratné věci, ale přesto dokáže celý příběh zaujmout. Čte se velmi lehce a jeho výhrou je rozhodně neopakovatelná atmosféra.

Celý román dýchá pohodou a Vánocemi a k tomu si přidejte malebnou a láskou vonící Paříž spolu s prostředím knižního štěstí. Všechny tyto ingredience vám dokonale zvednou náladu a paprsky hřejivého přátelství a lidskosti vás zahřejí na duši. S tímto románem si budete připadat jako v pelíšku, obklopeni bezpečím, láskou a velmi příjemným, sametovým dotekem.

Román Kouzelná Paříž – Obchůdek s knihami se mi líbil a čtenářům milujícím romantiku, předvánoční čas a v neposlední řadě i spisovatelku Jules Wake, ke které bych tuto autorku přirovnala, tato nenáročná pohodovka udělá radost. Rebecca Raisinová má už na svém kontě i další dvě pokračování této série s názvem Kouzelná Paříž, takže se máme na co těšit. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za pohodový a předvánoční zážitek děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Kouzelná Paříž – Obchůdek s knihami pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *