Recenze

Smysl vraždy

První případ šéfinspektorky Helen Laveryové a hned takový zamotaný gordický uzel plný lží a tajemství. Úvodní díl nové série nese název SMYSL VRAŽDY a jedná se o zajímavou detektivku, v které nic není tak, jak se na první pohled zdá.

Název: Smysl vraždy
Autor: Jane Isaacová
Překlad: Alena Gentile
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2023
Počet stran: 328

Anna Cottrellová zažívá zcela obyčejný den – až do chvíle, kdy ve svém bytě najde mrtvolu neznámého muže. Přestože popírá, že by měla s vraždou cokoli společného, důkazy ji neodvolatelně spojí s obětí. Detektiv šéfinspektorka Helen Laveryová vede své první vyšetřování vraždy, kterou obestírá síť lží a tajemství. Když zmizí člověk, k němuž má Anna blízko, Helen pochopí, že čas se krátí. Dokáže případ rozluštit dřív, než skončí v rukou zkušenějšího kolegy a než chladnokrevný vrah dokoná svůj zvrácený plán?

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Detektivka Smysl vraždy je prvním dílem ze série Helen Laveryová a vás čeká zamotaný případ vraždy, jehož vyústění je plné tajemství a zloby. Pokud sjíždíte detektivní série po tunách, i tady se určitě chytnete a nová šéfinspektorka Helen vás dokáže zaujmout.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem celého případu. Do vnímání čtenáře tak promlouvá celistvý obraz, z kterého si dokáže pozvolna skládat střípky pravdy a zločinu. Nejvíce prostoru se samozřejmě dostává hlavní postavě Helen, která se jeví jako sympaťačka, jejíž práce a rodina je striktně rozdělena. Na všech metách ji ale čeká těžký boj a čas neúprosně letí.

„Chce je oddělat jednoho po druhém, že?“
Helen se zamračila. „Co tím myslíte?“
„Ten, kdo mi tohle dělá. Bere mi mé blízké – jednoho po druhém.“
„Anno, zatím vůbec nic nevíme,“ odpověděla Helen v zoufalé snaze ji uklidnit.
„Ale ano, je to tak.“ Anna na ni zírala vytřeštěnýma očima.
„Jediným pojítkem mezi těmi vraždami jsem já. A dřív nebo později si přijdou i pro mě…“

Autorka má úspornou formu psaní, v které vynikne hlavní zápletka knihy. Začátek se odvíjí v seznamovacím módu, v jehož středu stojí hlavní postava vyšetřovatelky Helen společně s jejími spolupracovníky a podezřelou/obětí/pachatelem??? Annou. Musím říct, že právě Anna mě zaujala z celé knihy asi nejvíc. Tajemství, které se kolem ní točí a je zahaleno neprostupnou mlhou lží, mě na příběhu bavilo nejvíc.

Tahle detektivní záležitost se čte rozhodně dobře a autorka nevyplňuje děj žádnou zbytečnou vatou, ale na můj vkus celý příběh příliš stojí. Možná jsem zvyklá z ostatních detektivních sérií, že jejich vyšetřovatelé nespí, nejí, ženou se za vyřešením případu a v tomto případě je to takové všechno na pohodu, bez zbytečného honění se trika. Detektivka tak pro mě měla příliš uspávací tempo a bohužel ani samotný případ mě nijak neoslnil. Ale nenechte se mýlit, protože ani o nudu se rozhodně nejedná a zvědavost mi nedovolila knihu odložit nedočtenou.

Detektivka Smysl vraždy se mi četla dobře a nebýt toho, že jsem zmlsaná výjimečně nadprůměrnými sériemi, s kterými žiju, spím a hýčkám si je 😀 , asi by bylo mé nadšení větší, ale rozhodně se nejedná o žádný totální propadák. Jenom mě asi nedokázalo její pomalejší tempo uspokojit, ale věřím, že si své fanoušky jistě najde.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za detektivní případ plný lží a tajemství děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Smysl vraždy pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *