Recenze

Má to háček

Další romance z prostředí rybářského městečka nese název MÁ TO HÁČEK a opět vás čeká zábava, romantika i vášeň. Další lovec krabů a dívka z velkoměsta, kteří jsou rozdílní jako den a noc. I notorický svůdník ale může své srdce ztratit, když si nedá pozor. 😉

Název: Má to háček
Autor: Tessa Bailey
Překlad: Markéta Polívková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

Lovec krabů Fox má pověst lehkomyslného svůdce žen. Je zárukou příjemně stráveného času v posteli, ale snídá radši o samotě. Ovšem pouze do chvíle, než pozná Hannah, která je vůči jeho šarmu imunní a chce být jeho… kamarádka! Na něco takového není zvyklý. Jenže Hannah se mu líbí a nechce o ni přijít, a tak souhlasí. Jak dlouho jim ale přátelství vydrží, když jí nezbude než se k Foxovi na nějaký čas přestěhovat?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Má to háček je druhým dílem ze série Sestry Bellingerové a jede ve stejně nastaveném módu jako předchozí díl Holka přes palubu. Nenáročný příběh plný romantiky, pohodové atmosféry přímořského městečka i komplikovaného vztahu je příjemným a zábavným čtením.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem dvou hlavních postav Hannah a Foxe. Hannah hraje tak trochu druhé housle snad úplně všude. V sourozeneckém vztahu i v práci je vždy krůček za hvězdou a tak je její sebevědomí téměř na nule. Naštěstí má dobrého kamaráda, který ji dokáže náladu zvednout a vykouzlit úsměv na tváři. Foxe od Hannah dělí dost kilometrů a jeho „prostopášný“ život po seznámení s touhle zajímavou holkou dostal povážlivé trhliny. Když se jejich cesty opět spojí, vypadá to na pořádný průšvih a udržet si ruce od těla téhle sexy kamarádky dá pořádnou práci.

První den. Nazvala ho hezounkem. Předpokládala, že je sukničkář.
Dost často, když mu psala, se ptala, jestli je sám. A poslala sarkastického smajlíka. Jako by byla velká šance, že bude s nějakou holkou. Na lovu. Takže ji možná poháněla vpřed náhlá a zdrcující potřeba se mu omluvit. Foxe v její přítomnosti nebude nikdo hodnotit a ona v žádném případě nehodlala dopustit, aby se k ní na večírku zdráhal přiblížit. Byl uprostřed místnosti, kde se na něj dívali jako na nějakou věc, a ona mu chtěla být oporou. Chtěla ho povzbudit.
Fajn, možná i žárlila, že si ho někdo toužil zamluvit, ale nechtěla o tom moc přemýšlet. Místo toho si lehce olízla rty a vybrala si místo, kde by mohly spočinout.

Autorka se drží svého osvědčeného receptu a opět svým čtenářům předkládá romantický příběh plný zábavy, romantiky i vášně. Moc dlouhé oťukávání se tentokrát nekoná, protože postavy už se znají a jistý vztah mezi nimi již proudí, a tak vzájemné přitažlivosti nestojí nic v cestě. Letmými zmínkami se vrací i k romantickému příběhu její sestry Piper, a pokud jste předchozí díl nečetli, ničemu to nevadí. Oba dva romány mají svůj vlastní vášnivý románek s přitažlivým začátkem, zábavným prostředkem a romantickým koncem.

Tentokrát se nebude jednat jenom o pěkně nažhavenou záležitost, autorka do svého příběhu zakomponovala i stopu vážnějšího tématu týkající se předsudků a zavedené šablony od společnosti. Příběhu to rozhodně pomohlo a odezva ve formě emocí zatraktivnila román a posunula ho do nových zajímavějších vod.

Román Má to háček se mi líbil o malý kousíček méně, než jeho předchůdce. Holka přes palubu byla víc výbušná a naplněná tepající energií, ale na druhou stranu je to pochopitelné, protože Hannah je umírněnější, než její sestra Piper a tak se autorka odrážela od charakterů svých postav a promítla je i do svého romantického vyprávění. Pokud máte rádi nenáročné oddechovky plné romantiky a vášně, tady nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za romantickou i vášnivou oddechovku děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Má to háček pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *