Recenze

Holka přes palubu

Romantická komedie HOLKA PŘES PALUBU potěší všechny čtenářky milující vášnivé vztahy, hravé pošťuchování v dialozích a pohodovou atmosféru přímořského městečka i s jeho starousedlíky. Hřejivá romantika, humor a sexy urostlý námořník na vás už čekají. 😉

Název: Holka přes palubu
Autor: Tessa Bailey
Překlad: Lucie Libovická
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360

Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu zvrtne, odstřihne ji od rodinných financí a spolu se sestrou je pošle do zapadákova na druhém konci pobřeží, kde mají vést bar svého zesnulého otce. Kamkoli se na malém městě vrtne, potkává Brendana, mohutného vousatého námořního kapitána, který je od první chvíle přesvědčený, že Piper tam dlouho nevydrží. Hvězda sociálních sítí, co se ráda baví, a drsný rybář jsou sice naprosté protiklady, ale vře mezi nimi nepopiratelná přitažlivost. A Piper musí svému nevlastnímu otci (a tomu otravnému rybáři taky) dokázat, že se o sebe dokáže postarat. Copak to opravdu může být tak strašné?

ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ

Román Holka přes palubu je nenáročnou oddechovkou, od které se vám dostane přesně nadávkovaného mixu lásky, humoru, vášně i potíží. Vítanou ozdobou se rozhodně stává prostředí přímořského městečka, do kterého je příběh usazen a náramně mu to svědčí. Společně pak s místními drbnami, roztomilými důchodci a zarostlými námořníky se vám do ruky dostává fajn pohodovka plná lásky a žhavosti.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje oba dva hlavní hrdiny Piper a Brendana. Tihle dva jsou jako oheň a led, jejich prvotní seznámení je plné mračení, nenávisti i hodně vzrušujícího náboje. Piper se nebude všem zamlouvat a musím říct, že i mně tahle postava příliš k srdci nepřirostla. Její hvězdné, rozmazlené návyky sice postupem času upadají a změna, kterou s ní tohle městečko provede je ku prospěchu věci, ale kámošky bychom asi nebyly. 😉 To Brendan, dámy, to je úplně jiná liga. Sakumprásk dokonalý námořník a chlap v jednom balení, včetně povahy.

Byla tam, mezi rozdivočelým davem, zahalené kouřem a ohňostroji, s rukama zdviženýma. Šťastná, akční. A to číslo, to je počet lidí, kteří poslali tomu snímku srdíčko?
Přes tři miliony?
Brendan si přejel dlaní po tváři.
Piper Bellingerová pocházela z jiné, luxusnější planety.
Je mimo tvou ligu.
Ruce pryč.

Autorka píše nenáročným, ale čtivým stylem, který vás dokáže přenést nejen do pestrého děje, ale i doprostřed malebného přímořského městečka, jež si žije svým pomalým šťastným životem. Silná je v dialozích, které jsou okořeněny nejen škádlením a humorem, ale i vášnivý podtón harmonicky vylaďuje rozhovory plné příslibu a očekávání.

Začátek se rozjel v trochu pro mě nezáživném módu plném pozlátka, horních VIP rozmazlenců a několikrát mě napadla myšlenka, zda jsem nesáhla vedle. Ovšem s příjezdem do rybářského městečka a postupnou změnou charakteru ženské postavy dostává příběh svěží nakopnutí a šmrnc, který ho neopouští až do svého konce. Erotika se nám také vloudila do vyprávění a musím říct, že ačkoliv mě tyto vášnivé scény nechávají klidnou a nijak mě nepobuřují 😉 , v tomto případě si nejsem jistá, zda padly na úrodnou hroudu 😀 . Nějak mi do celkového romantického konceptu knihy nesedly a klidně bych se bez nich obešla, na druhou stranu ale zase nebyly nijak přehnané ani vyumělkované a daly se skousnout.

Román Holka přes palubu se bude zamlouvat romantickým čtenářům, kteří mají chuť spravit si náladu nenáročnou romancí, v které se na city i vášeň rozhodně hledí a neustálá přítomnost větrem a mořem ošlehaných námořníků dává tušit, že o lásku nebude nouze.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za romantickou oddechovku s příchutí slaného moře děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Holka přes palubu pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *