Recenze

Sliby chyby

Co takhle nenáročný romantický příběh odehrávající se ve fiktivním království? On je princ a ona obyčejná americká holka. Jako děti si spolu hrály, ale teď se nenávidí až za hrob. Nebo že by přece jenom…? 😉 Vydejte se do království Chamont v románu SLIBY CHYBY.

Název: Sliby chyby

Autor: Winter Renshawová

Překlad: Žaneta Ziecinová

Nakladatelství: Beta – Dobrovský

Rok vydání: 2021

Počet stran: 304

Když mi bylo šestnáct, přísahala jsem, že jeho si nikdy nevezmu. Plácli jsme si na to. Dokonce jsme slib sepsali a podepsali vlastní krví. Bylo to to jediné, na čem jsme se kdy shodli. Svět ho zná jako prince Juliana, vévodu z Montcroix, prvního v nástupnictví na chamontský trůn. Má přízvuk, z něhož se ženám tají dech. Královskou noblesu. Oslnivý vzhled. Je to neskutečný krasavec. A má dlouhatánský seznam dívek po celém světě, které by obětovaly své prvorozené dítě za svatbu s ním. Je nejžádanějším mládencem svobodného světa. Ale pro mě je to jen syn otcova nejlepšího přítele – otravný kluk, který mi každé léto dělal ze života peklo. Rodiče si našeho vzájemného opovrhování nevšimli a vtipkovali o našich zásnubách…

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Román Sliby chyby je dalším knižním počinem úspěšné autorky Winter Renshawové. Její série P. S., která vyšla i u nás, byla čtenáři velmi kladně hodnocena, bohužel na tento úspěch se jí už dalšími knihami nepodařilo navázat. A jak je to s její novinkou Sliby chyby?

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu dvou hlavních hrdinů – Emelie a Juliana. Pravidelné střídání těchto vhledů umožní čtenáři vidět a vnímat pocity jak z ženského, tak i mužského pohledu, které se v tomto případě mezi sebou až tolik neliší. Poznáváte fiktivní království Chamont i zhrzené milence a expartnery, které někdy dokáží pěkně zavařit. 😉

Zavřu za sebou dveře a zamířím do své ložnice, abych se zabydlel a vyřídil pár telefonátů. A poté? Vše se bude točit kolem Emelie. A nebylo to tak vlastně vždy? Je zároveň tím nejlepším i nejhorším, co mě v životě potkalo. Jizva, kterou toho léta zanechala v mém srdci, se nikdy pořádně nezahojila, a přitom jsme teď tady.
Je legrační, jak věci nakonec někdy dopadnou.
A tohle dopadne dobře.
Musí.

Autorka Winter Renshawová psát rozhodně umí a ví, jak své čtenáře nalákat, ale jako by v poslední době nemohla přijít na atraktivní dějovou zápletku, která by byla další skvělou bombou z jejího pera. Začátek této zápletky začíná celkem slibně a vy se naladíte na sympatický pár i příběh, který zavání romantikou a vzrušujícím jiskřením na míle daleko. Ještě před polovinou knihy však příběh začne ztrácet na svém tempu i zajímavosti a pomalu tak vplouvá do vod průměrnosti. Žádné velké dějové zvraty ani nápad, který by román nakopnul, se nekoná a před vámi se odvíjí příběh, jenž je sice čtivý, ale nenabídne vám žádnou přidanou hodnotu.

Autorka do hlavních rolí naštěstí obsadila sympatické postavy, které sice nepoznáte až tolik do hloubky, jak by si zasloužili, ale strávené chvíle v jejich přítomnosti jsou naplněné pohodou a klidem. Příběh plyne neměnným tempem až do samého závěru a nabídne svým čtenářům nenáročnou oddechovku naplněnou romantikou a vzájemnou přitažlivostí. Pokud máte náladu příjemně relaxovat a nechat se unášet na vlnách romantického příběhu, pak sáhněte po románu Sliby chyby a užijte si čtení, kde láska i nenávist hrají hlavní role.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za romantický příběh z fiktivního ostrovního království děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský, na jejichž stránkách si můžete knihu Sliby chyby pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *