Recenze

Kruh

Představte si, že jste policista, který má řešit záhadné zmizení otce s dětmi… a najednou zjistíte, že ono zmizení je vlastně to „nejnormálnější“ z celé kauzy, protože se z temnot minulosti zúčastněných neustále vynořují nové a nové skutečnosti, které z „obyčejné“ pátračky dělá divokou horskou dráhu… Ano, budete se točit v bludném KRUHu.

Název: Kruh

Autor: Rona Halsall

Nakladatelství: Katto

Počet stran: 320

Rok: 2020

Oficiální anotace

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším.

Summa summarum

Nakladatelství Katto ani tentokrát neslevilo ze svého standardu a Kruh vydává s šitou vazbou, pevnými deskami a křídovým přebalem. Obsah knihy je rozdělen do třech částí: (část první NYNÍ,  část druhá PŘED DVĚMA LETY, část třetí NYNÍ). Příběh je vyprávěný v er – formě z pohledů obou hlavních postav Luka a Mel a zároveň se střídá čas děje – přítomnost a nedávná minulost. ⇒ POZOR SPOILER ⇒ POZOR SPOILER ⇒ POZOR SPOILER⇒ Kruh je thriller zkušené autorky, která umí mistrovsky pozměnit, okořenit a „upgradovat“ klasický thrillerový námět – domácí násilí. Agresi na oběti dokonale stupňuje, geniálně čtenářům dovolí nahlédnou do mysli a myšlenkových vzorců oběti: krásně popisuje pochyby o věrohodnosti vlastních vzpomínek, omlouvání násilností, přesvědčování sama sebe o vlastním podílu na týrání, lhaní okolí, stud a strach z vyhledání pomoci u rodiny a blízkých… Líbilo se mi postupné odhalování indicií, které vyplouvaly na povrch během výslechů policistů a originální „vykejvání“ z průšvihu. V příběhu najdete vše, co od správného psychothrilleru očekáváte: napětí, překvapivé zvraty, skvostné vykreslení postav včetně jejich povah a obsesí. Na této knize se mi líbilo i netradiční rozdělení rolí OBĚŤ x NÁSILNÍK. Knihu doporučuji všem milovníkům napětí, detektivek a thrillerů.

Hodnocení: 98%

Za temný a napínavý příběh děkuji nakladatelství Katto ♥.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *