Recenze

Mlha mezi námi

Katarína Gillerová a mystery thriller? Jde to dohromady? Ano, jde 😉 . Její nová kniha MLHA MEZI NÁMI ukrývá v sobě propracovaný děj a tentokrát i tísnivou atmosféru, z které vám běhá mráz po zádech.

Název: Mlha mezi námi
Autor: Katarína Gillerová
Překlad: Adam Chromý
Nakladatelství: Albatrosmedia Motto
Rok vydání: 2022
Počet stran: 296

Děj románu je umístěn do Apalačského pohoří v USA, kam se vydává skupinka přátel strávit dovolenou. Čtveřici mladých mužů svádí boj o přízeň krásně Caroline, která do tajemného sídla přijíždí s jiným očekáváním, než se může zdát. Edwardovi navíc komplikuje plány jeho mladší bratr Justin vyžadující pozornost. Vztahy v uzavřené skupině se vyhrocují až do momentu, kdy dojde k tragédii…
O dvě desetiletí později mají přátelé k uplynulým událostem rozdílný postoj. Zatímco někteří z nich by na výlet do hor nejraději zapomněli, jiní před světem ukrývají tajemství. Co se vlastně tehdy odehrálo v lesích obklopených tajemnou mlhou?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Mlha mezi námi je žánrovou odbočkou slovenské spisovatelky Kataríny Gillerové, která se běžně věnuje společenským románům pro ženy. Její postavy jsou reálné i kvalitně charakteristicky vykreslené a to vše přenesla i do svého nejnovějšího počinu, v kterém se ponořila do neznámých vod mystery thrilleru.

Příběh je vyprávěn er-formou ve dvou časových obdobích. První nás zavede do roku 1990 na osamocené místo uprostřed lesů, kde se ukrývá opuštěný a zchátralý statek s názvem George Hall. Podivní nájemci, zpustošený hřbitov i nebezpečná hranice pozemku, za kterou vás může čekat smrt a k tomu 6 mladých lidí. Už cítíte ponurou atmosféru? A to ještě netušíte, co všechno přijde později… 😉 Další dějová linie je umístěna do současnosti, v které se odhalují nepříjemná tajemství a uplynulé události jsou postaveny do nového světla nelítostné pravdy.

„Pane,“ přerušil ho Oliver netrpělivě, „pojďte sem, blíž ke mně, promluvíme si. Ve dvou se nám bude lépe hledat cesta.
„Vždyť jsem u tebe,“ trval na svém mužský hlas. „Ale nikdy mě neuvidíš. Ani já tebe. Ta prokletá mlha je jako zeď mezi námi. V lese narazíš na spoustu lidí. Uslyšíš je, ale neuvidíš. Poslechni si jejich příběhy a pověz jim ten svůj. Vyprávíme si je pro případ, že bychom se odtud jednou dostali pryč.“

Hned od samého začátku se autorce do příběhu vkrádá tajemná atmosféra, která vyvolává příjemné mrazení v zádech i zvědavost z věcí příštích. Mystika pak vstupuje do vyprávění náhle, bez předchozího upozornění a na můj vkus dost násilně, ale v okamžiku, kdy autorce přistoupíte na tuto magickou hru – dostane vás. Neuvěřitelná čtivost, která tuto autorku provází, neopouští ani tento její nový román a důmyslně vystavěná zápletka, jejíž nitky tajemství jsou protkány příběhem skrz naskrz, vás nepřestane napínat a překvapovat po celou dobu čtení.

Autorka skvěle zvolila prostředí, v kterém se děj odehrává. Díky tomu, že se román přesunul ze slovenského území do Ameriky (oproti ostatním jejím románům), je celé vyprávění snadno uvěřitelné, ačkoli obsahuje prvky mystiky a fantasy. S umem tuto stísněnou náladu promítla i do osobních konfliktů svých hrdinů a vyzbrojila je dramatickým životním osudem.

Výsledný pocit? Bylo to jiné a nebylo to vůbec špatné. 🙂 Ačkoli stále u mě převažuje obliba jejich společenských románů umístěných do slovenské současnosti, velmi ráda jsem podnikla s autorkou netradiční výlet do žánru mystery, který mě svým napětím dokázal držet v šachu pěkně dlouho. Pokud i vy máte rádi propracované příběhy oplývající tajemnem, neobvyklými podivuhodnostmi i zajímavou zápletkou, směle sáhněte po románu Mlha mezi námi. A dejte si pozor na nebezpečnou mlhu, která natahuje své smrtící drápy a pomalu se rozprostírá kolem, aby vás… 😛

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další čtivý kousek z pera Kataríny Gillerové děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Mlha mezi námi pořídit.

Autorka: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *