Recenze

Mrtvá v Temži

Vražda mladé ženy zvedne poklidnou hladinu života v malém městečku Cherringhamu. Největší zájem na objasnění její smrti má kamarádka Sarah, a protože není žádná Agatha Christie, přizve si k soukromému vyšetřování bývalého amerického detektiva. Jack je sympaťák a navíc se s ničím moc nepáře. Podaří se jim objasnit záhadnou smrt krásné ženy? Detektivka MRTVÁ V TEMŽI z nakladatelství Alpress.

Název: Mrtvá v Temži

Autor: Matthew Costello, Neil Richards

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2020

Počet stran: 144

Sarah je rozvedené matka dvou dětí a žije v poklidném městečku Cherringham. Život zde plyne svým pozvolným tempem, každý zná každého a vidí si navzájem do talíře. Spokojený život naruší obyvatelům nález mrtvého těla v Temži u jezu. Jedná se o Sammi Charltonovou, kterou Sarah tak dobře zná. Kdysi byly nejlepšími kamarádkami a její smrt se jí hluboce dotkne. Vypadá to ale, že místní policie se nemíní do případu nijak zvlášť pouštět a tak Sarah bere vyšetřování smrti kamarádky do svých rukou. Nápomocen jí je Jack Brennan, bývalý americký detektiv, co bydlí na staré rybářské lodi a v Cherringhamu se snaží zapomenout na svůj minulý život. Jenomže čuch na detektivní práci stále neztratil a tady něco nehraje. Společnými silami se pouštějí do pátrání, v kterém budou muset odkrýt karty a podívat se na zoubek nejednomu obyvateli malého městečka.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ 

Detektivka Mrtvá v Temži je úvodním dílem ze série Vraždy v Cherringhamu. Vyšetřování v malém anglickém městečku má komorní atmosféru a odehrává se bez zbytečných velkých gest.

Celý příběh je vyprávěn er-formou a hned od samého začátku vpadnete přímo doprostřed dění. Krátké kapitoly s komfortním fontem písma vám zaručují expresní přečtení detektivky. Je to opravdu otázka pár hodin a to doslova. 144 stran není mnoho a tím pádem příběh garantuje svižné tempo, které letí mílovými kroky ke svému závěru.

„A co jste vlastně zač? Mohl byste být kdokoli. Přátelský místní sériový vrah – můžete si vymyslet, co vás napadne.“

„No, to nejsem. Býval jsem policajt, tedy sloužil jsem jako detektiv u policejního oddělení v New Yorku. Když budete hodná, tak vám ukážu odznak. Dostal jsem nějaké metály, pochvaly a všechny ty pitomosti. Můžete si to prověřit. Ale teď vám chci ukázat něco důležitého, co se týká vaší kámošky Sammi.“

„Proč?“

„Protože nesnáším, když policisté dělají základní chyby.“

Autoři se nijak nezaobírají podrobnými popisy ani charakteristiky. Jejich postavy jsou lehce nahozeny, tak aby čtenář získal ucelený přehled, ale do větších akcí se nepouští. Pokud máte rádi niternou práci vyšetřovatelů či rozvětvené popisy, které vedou k odhalení pachatele, budete trochu zklamáni. Tady nic takového nečekejte, je to zkrátka anglická strohost, která je ale naprosto dostačující pro vystavěný děj knihy. Možná by knize slušela romantická linka, ale třeba se jí dočkáme v dalším dílu.

Detektivka má intimní atmosféru, jenž vás přenese na anglické území i s jeho specifickými konturami, které na vás z příběhu vystupují.

Jestliže se řadíte mezi čtenáře, kteří mají rádi rychlý spád děje, jenž se od samého začátku točí kolem vyšetřování zločinu, pak kniha Mrtvá v Temži je určena právě vám.

Hodnocení: 79 %

Za detektivní příběh z anglického prostředí děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Mrtvá v Temži pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] na celou recenzi knihy Vraždy v Cherringhamu: Mrtvá v TemžiOdkaz na recenzi knihy Vraždy v Cherringhamu: Mrtvá v Temži (kniha za knihou.cz) Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *