Recenze

Osudné svědectví

Fanoušci Eriky Fosterové jásají a utírají slzy dojetí. 😉 Ano, je to tak. Vrátila se a je ve výtečné formě. Další díl nese název OSUDNÉ SVĚDECTVÍ a opět je to velmi fascinující a napínavá záležitost, která vás nenechá vydechnout.

Název: Osudné svědectví
Autor: Robert Bryndza
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 384

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje.  Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.

§ § § § § § § § § § § § § § §

Detektivka Osudné svědectví je už sedmým dílem ze série Inspektorka Erika Fosterová a tahle sympatická policistka se vrací v plné síle. Opět vás čeká pořádná kupa napětí, policejní mravenčí práce i pestrý osobní život hlavní hrdinky.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem Eriky, která se přestěhovala do nového prostředí a snaží se sžít se svými pocity osamění a soukromého útlumu. Ještě, že má práci, která je pro ni alfou a omegou života a jedna mrtvola se ocitne hned v jejím novém sousedství. A kdopak ji asi bude dělat společnost? No jistě, opět je tu Peterson a Mossová a ani tady se nic nemění.

A pak se jí nůž zaryl do zad, rozřízl jí ze strany tvář, zajel jí do boku, pak do masitého polštářku lýtkového svalu. Muž vrážel nůž do matrace. Nemohla dýchat, zběsilé bodání neustávalo a nůž se jí nořil do těla, zatímco ji drtila tíha přehnuté matrace.
Chtěla, aby smrt přišla rychle. Ale ty tři dlouhé minuty, než se její přání splnilo, trvaly celou věčnost.

Krátké kapitoly, čtivost, svižné tempo i dobře „umotaná“ zápletka – to vše dělá z této série strhující záležitost a garantují vám, že jakmile jednou k Erice přičichnete, budete lapeni navždy. Jak už jsme u autora zvyklí, jde přímo k jádru věci a nezdržuje se žádnými „okecávačkami“ ani nepodstatnými vedlejšími odbočkami. Úderné, živé tempo však nezapomíná na vnitřní rozpoložení Eriky a její pocity se tak stanou stabilní součástí četby. Bude vám připadat, že tahle holka tak nějak patří k vám do rodiny a vy musíte znát každý její krok i myšlenku.

Milovníci Eriky budou knihu otevírat s jistým sentimentem a dávkovat si ji po troškách (i když byste ji nejraději zhltli na posezení), aby co nejdéle vydržela. Od posledního dílu uběhlo spousty vody v řece (3 roky, je to vůbec možné? 😮 ) a už se do mě pouštěla váhavá nejistota, zda se mi to jenom nezdálo a opravdu je Erika tak výjimečná? Vždyť série s Kate Marshallovou až takové nadšení u mě nevyvolala… Whau, opravdu se mi to nezdálo, Erika je zkrátka Bryndzova TOPka.

Slza dojetí z opětovného shledání zamáčknuta 😉 a už teď se těším na další případ Eriky. Já byla velmi spokojena, i když možná R. Bryndza trochu sundal nohu z plynu a tak žádné velké zvrácené akce, které by mohl vrah z rukávu vytáhnout, nečekejte. Skvělá, strhující jízda vás čeká v nové detektivce Osudné svědectví a vy si ji rozhodně nenechte ujít.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další výjimečný a dlouho očekávaný díl s Erikou děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete Osudné svědectví pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy si můžete přečíst zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *