Recenze

Tři rande

Další romantické čtení anglické autorky Beth O’Leary nese název TŘI RANDE a skoro to vypadá, že jeden protřelý týpek tahá za nos tři ženy, jenomže co když je všechno úplně jinak? Vydejte se do příběhu, v kterém tajemství i romantika hrají důležitou roli.

Název: Tři rande
Autor: Beth O’Leary
Překlad: Dana Chodilová
Nakladatelství: Albatrosmedia Motto
Rok vydání: 2022
Počet stran: 320

Siobhan se těší na snídani s Josephem. Byla překvapená, když to navrhl… obvykle spolu tráví jen noci v hotelových pokojích. Rande na Valentýna určitě něco znamená… tak kde je? Miranda doufá, že valentýnský oběd s Carterem je ideální příležitost, jak oslavit jejich vztah. Chodí spolu pět měsíců a začíná to mezi nimi být vážné. Ale proč se neukázal? Joseph Carter slíbil, že doprovodí Jane na zásnubní večírek. Neznají se dlouho, ale jejich přátelství se rychle stává nejjasnější částí jejího nového života ve Winchesteru. On ale nepřišel! Joseph Carter bude mít co vysvětlovat… tedy pokud se objeví.

≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Román Tři rande je spletitým vyprávěním, v kterém nic není tak, jak by se mohlo na první pohled zdát. Autorka Beth O’Leary mě zaujala už svojí prvotinou Spolubydlící, která se mi moc líbila a ani další její kniha Výměna nebyla vůbec špatná. Sice o kousíček slabší, ale stále moc pěkné romantické čtení. A jak si u mě vedl její poslední knižní počin?

Příběh je vyprávěn er-formou, která sleduje dění kolem tří hlavních hrdinek – Siobhan, Mirandy a Jane. Všechny tři mají svá trápení i drobné radosti a také společného jmenovatele Josepha Cartera, ale to ještě ani zdaleka netuší, co má tenhle chlapík za tajemství. Zamotaný příběh je na světě a vy se můžete pustit do tohoto komplikovaného gordického uzlu a doufat, že se vám ho podaří rozmotat nebo rázně přeseknout.

„No, vím o vás všechno možné. Vím, že v pondělí nosíte žlutý svetr, v úterý světle modrou košili, ve středu vzdušné bílé šaty, ve čtvrtek ty zelené se svetrem a v pátek světle růžový svetřík. Vím, že čtete, protože s sebou máte vždycky knížku. A vím, že máte ráda skořicové rolky, pokaždé se na ně tak toužebně podíváte, než si koupíte jogurt. Vídáme se každý den. Ale nemluvíme spolu.“

Začátek se rozjíždí v přitažlivém módu, v kterém se seznamujete s hlavními aktéry a všichni mají čtenářům co nabídnout. Jejich zajímavý život je protkán zklamáním z lásky, nadšením z práce, blízkými přáteli, kteří při nich dokáží stát i v perných chvilkách a u někoho i tajemstvím, jež je zahaleno nejistotou a napětím. Očekáváte, že autorka bude své vyprávění přiostřovat a směrovat ho k překvapivému finále, jenomže postupem času zjišťujete, že děj stojí na místě a vy jste se hnuli dopředu pouze o pár krůčků.

Zbytečně komplikovaný děj celou osu příběhu zahlcuje a čtenář vlastně vůbec netuší, o čem a kam vyprávění směřuje. Autorce se sice v závěru podaří přijít s překvapivým vyústěním a propojit všechny nitky vyprávění (vlastně ani nevím, zda do zdařilého nebo spíš do šokujícího konce), nicméně prostřední (nejobsáhlejší) část zkrátka stagnuje, což je velká škoda.

O tom, že autorka umí čtivě psát netřeba pochybovat. I přes komplikovanou dějovou linku mě dokázala zaujmout svými postavami, u kterých jsem potřebovala velmi nutně vědět, jakým směrem se jejich život bude ubírat, stejně jako vystavěným koncem, jenž by mě ani ve snu nenapadl. Nemůže samozřejmě chybět romantika ani vztahové zápletky a na trochu humoru také dojde.

Ačkoli román Tři rande u mě nevyvolal barevný ohňostroj nadšení jako předchozí autorčiny knihy, rozhodně se nenechám odradit a půjdu i do dalšího románu této spisovatelky. Pokud máte rádi zamotané vztahy, které se budou před vašima očima pomalu rozplétat, a dokážete se povznést nad chováním některých postav, pak směle sáhněte po novém románu anglické spisovatelky Beth O’Leary a určitě si nenechte ujít její předchozí dva romány Spolubydlící a Výměna.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za vztahovou pavučinu s nádechem romantiky děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Tři rande pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *