Recenze

S láskou z Paříže

Také se s radostí v době adventu vrháte na romantické vánoční knížky? Tak to by vám neměl ujít nový román Jules Wake alias Julie Caplin s názvem S LÁSKOU Z PAŘÍŽE. Zasněžený Londýn i Paříž, kouzlo Vánoc i nezbytná love story vám vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru.

Název: S láskou z Paříže
Autor: Jules Wake
Překlad: Klára Krasula
Nakladatelství: Albatrosmedia Motto
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360

Paříž je pro mnohé nejromantičtějším městem na světě, ale Siena z francouzské metropole prchá před panovačnou matkou a snoubencem, kterého více než láska zajímá byznys a společenské postavení. Útočiště hledá u sestry nedaleko Londýna, ale Laurie změnila plány, a tak Sieně dělá společnost věčně nespokojený Jason. Společné bydlení je pro oba velkou komplikací, ale postupem času si jeden na druhého zvykají. Jejich původně pracovní víkend v Paříži se promění ve chvíle plné touhy. Od Sieny se ovšem očekává, že se vrátí do Francie. Vánoce jsou však časem splněných přání, ne povinností. A její sen může splnit jedině Jason. Ten se však do vztahu se ženou, která nemá vyřešenou minulost, nehrne. Je nejvyšší čas ujasnit si priority a začít doopravdy žít.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román S láskou z Paříže je přesně tím pravým vánočním čtením, které vás zahřeje na srdci a pohladí vaši romantickou čtenářskou duši. Tady vládne pohoda, přátelství i příslib nových začátků. Nechte se zlákat a užijte si romantický příběh, v kterém jiskří nejenom čerstvě napadlý sníh. 😉

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dění kolem dvou hlavních protagonistů – Sieny a Jasona. Velkou proměnou v románu projde Siena, jež na začátku působí, jakoby spadla na zem z piedestalu bohatství a snobárny, ale postupem času, jak se její život znova nadechuje i ona se mění svým čtenářům před očima. Jason je chlapák od startu až do finále a vyloženě potřebuje vykouzlit úsměv na tváři. 😀

„Víš, co si myslím? Tady vůbec nejde o mě. Tohle je celé o tobě. Couváš, protože se bojíš. Nechceš žádné závazky. Bojíš se toho, co bys mohl cítit.“
„To není pravda. Věděli jsme, že to jednou skončí. Oba jsme s tím souhlasili. Ty jsi s tím souhlasila. Zábava. Sex. Ze dne na den.“ Přece jí nelhal, tak proč se cítil tak nepříjemně?
„To je blbost, Jasone! A ty to moc dobře víš! Mezi námi je mnohem víc. A jestli jsi zbabělý na to, aby sis to uvědomil, je to jen a jen tvůj problém. Ne můj. Jestli chceš, abych odešla, tak to řekni rovnou.“

Začátek se rozjíždí v tuctovém módu, který mě vůbec nepřesvědčil o tom, že si tuhle knihu užiji, ale stejně jako se mění hlavní hrdinka před vašima očima, tak i váš nezájem se začne pomalu přeměňovat v zaujetí a nebála bych se říct, ba až v nadšení. Najednou zde začne fungovat úplně všechno. Dostatek dějových akcí, emoční teploměr, který se konečně odlepí ode dna i vzrušující přitažlivost, jež nemůže chybět v žádné pořádné romantice.

Dějová osa není žádným velkým trhákem – změna princezny v normální „holku“ i učinit správné rozhodnutí ve vhodný čas – se nese celým příběhem a s ničím výjimečným nepřichází. Ovšem Jules to zkrátka s romantikou umí a tak vám naservíruje koláž vzrušujících chvilek, trochu vaření támhle, trochu vybraného vína tuhle, okouzlující sněhovou Paříž a voilà – čtivý a přitažlivý román je na světě.

Román S láskou z Paříže je druhým dílem ze série S láskou a i když mě předchozí díl minul, skvěle jsem si toto romantické vyprávění užila. Pokud máte právě chuť na nějakou pěknou oddechovku, v které budete plout na vlnách něžnosti, lásky i pohody, směle sáhněte po nové knize Jules Wake.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za pohodovku, která mně zpříjemnila den, děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu S láskou z Paříže pořídit.

Autor: Veronika Es.

Zalistovat knihou si můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *