Recenze

Pod ďáblovým mostem

Někdy jsou tajemství příliš velká a těžká, než aby se dala nosit navždy. Tělo je ze sebe musí dostat a najde si cestu, i když mysl nechce. Detektivní thriller POD ĎÁBLOVÝM MOSTEM je výtečným čtením, které má hutnou atmosféru a děj plný napětí. Všichni děláme, co je v našich silách, abychom přežili a ochránili své děti. Nejlíp jak v danou chvíli dokážeme…

Název: Pod ďáblovým mostem
Autor: Loreth Anne White
Překlad: Kateřina Harrison Lipenská
Nakladatelství: Dobrovský – Vendeta
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

Podcasterka Trinity Scottová se žene za úspěchem a její zbrusu nový projekt vypadá velmi slibně. Tentokrát se zaměřila na Claytona Jaye Pelleyho. Před více než dvaceti lety se tento slušný manžel, otec a učitel přiznal k brutální vraždě čtrnáctileté studentky Leeny Raiové. Motiv jeho činu však nebyl nikdy objasněn. V sérii exkluzivních rozhovorů z vězení Clayton sděluje Trinity údajnou pravdu o tom, co se té noci pod Ďáblovým mostem skutečně stalo. Pro všechny obyvatele městečka Twin Falls je to překvapení. Clayton tvrdí, že to neudělal. Lhal tehdy před lety? Nebo lže teď? Zatímco poslechovost podcastu stoupá a řady jeho příznivců se rozšiřují, Trinity ve vyprávění stále chybí jedna klíčová osoba: Rachel Walczaková, policistka ve výslužbě, která zvráceného Pelleyho odhalila a dostala za mříže. Ta totiž nemá zájem hrát Claytonovu hru – až do chvíle, kdy Trinity pronikne do hloubky a ozvěny minulosti znovu ožijí. Tehdy Rachel začne pochybovat o všem, co dosud považovala za pravdu. A pokaždé, když Clayton znovu promluví, je čím dál zjevnější, že není zdaleka jediný, kdo má svá tajemství.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Krimi Pod ďáblovým mostem bylo mé první seznámení s autorkou Loreth Anne White a na tuhle paní si od této chvíle dám moc dobrý pozor. 😉 Dechberoucí tempo i hodně atraktivní děj plný tajemství a napětí mě přesvědčil, že velmi nutně potřebuji další knihu od této spisovatelky ponurých příběhů.

Příběh vyprávěný ich-formou se odvíjí ve dvou liniích. Trinity je podcastovou specialistkou, kterou enormně zajímá případ mrtvé dívky, jenž se stal před 24 lety a zahýbal nejen místní komunitou městečka Twin Falls, ale i soukromým životem policistky Rachel. Ta se nám představí ve druhé linii a kromě současnosti se společně vracíme i do minulosti, která odkrývá vraždu čtrnáctileté studentky. Tenkrát nebyly některé věci dořešeny a nyní se pravda hlásí o svá práva a někomu se to tuze nehodí…

„Co chcete, aby se svět o vašem zločinu dozvěděl? Co by si posluchači měli odnést z prvního dílu podcastu o vrahovi jménem Clayton Jay Pelley?“ Dveře se otevřou.
„Chci, aby svět věděl, Trinity Scottová, že všichni máme svou temnou stránku. Svůj stín. Dokonce i vy. Ale já jsem neznásilnil Leenu Raiovou.“ Pozoruje mě. Zrychlil se mi tep. Myšlenky mi v hlavě víří. Ztiší hlas.
„Ani jsem ji nezabil.“

Autorka píše nenáročným stylem, který oplývá čtivostí, dostatkem přímých vět a spletitým odkrýváním vražedného tajemství. V každém z nás dřímá netvor a autorka se nebojí pustit svoji mysl do hlubokých vod temné lidské duše. Bez příkras ukazuje ďábelskou odvrácenou tvář stinných stránek každého z nás a staví nás před osobní křižovatku pravdy a milosrdných lží.

Hned od samého začátku se noříte do znepokojivého tajemství, které se bude pozvolna odhalovat a děsit i šokovat své čtenáře až do poslední chvíle. Konec se pak odehraje v hodně svižném tempu, v kterém se akcemi ani překvapivými zvraty nešetří a váš tep se zrychluje souměrně s odvíjející se strašlivou pravdou.

Tleskám za realistickou temnou atmosféru celého příběhu. Ponurost a stísněná aura se vynořují z hlubin temnoty a svými děsivými pařáty se natahují do nekončícího prostoru, který obklopují lži a strach. Společně pak s psychologickým podtónem, který vás bude provázet celou četbu, se ocitnete na samém prahu temného, nebezpečného stínu, který může pohltit i vás.

Kniha Pod ďáblovým mostem je inspirována skutečným zločinem, ale autorka si ponechala velkou část fantazie pro potřeby svého počinu a také postavy jsou zcela smyšlené. Tato detektivní záležitost s prvky thrilleru a psychologie se mi moc líbila, a pokud máte rádi temnotu v lidských duších a napětím nadupaný svižný krimi příběh, tady nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za velmi zvláštní a velmi temnou a velmi napínavou a fakt velmi čtivou detektivku děkuji KNIHCENTRUM.CZ, na jejichž stránkách si můžete knihu Pod ďáblovým mostem pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *