Recenze

Prostě to zahrej

Ponořte se do hereckého světa plného přetvářky, blyštivého pozlátka, ale i komplikovaných vztahů, které se občas z prken, která znamenají svět, přenesou i do skutečného života. Protivný náfuka a upřímná naivka ve svěží romantické komedii PROSTĚ TO ZAHREJ. 😉

Název: Prostě to zahrej
Autor: Lucy Parkerová
Překlad: Ina Leckie
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2021
Počet stran: 336

Divadelní hvězda Richard Troy vždy uměl lámat srdce fanynkám v celém Londýně, ale poslední dobou neumí krotit prchlivost. Každý se někdy rád nadchne pro záporného hrdinu, jenže Richard se svým vyváděním pasuje do role nepřítele číslo jedna a jeho příznivci se od něj houfně a zklamaně odvracejí. PR oddělení chudnoucího divadla však přijde s geniálním nápadem – aby si Richard zlepšil reputaci na veřejnosti, začne naoko chodit s oblíbenou slušňáckou herečkou Elaine Grahamovou! Richard se brání zuby nehty a Elaine z toho taky není nadšená, ale management divadla trvá na svém. Z různých zdrojů probleskuje, že nesourodá dvojice už byla spatřena na různých společenských akcích veřejně, ruku v ruce, bok po boku. A lidé je sledují, řeči se kolem nich vedou žárlivé, okouzlené i horečnatě šeptané, a kdekdo je z toho románku v rozpuku docela paf. Mohlo by v tom být zrnko pravdy? Mohla by taková napohled nereálná láska být skutečná, nebo to na nás oba talentovaní herci prostě jen hrají?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Prostě to zahrej je prvním dílem ze série Londýnské celebrity a není to vůbec špatné čtení. Romance hate to love mapuje vztahovou cestu od nenávisti k lásce a kromě atraktivního divadelního prostředí, do kterého je děj umístěn, vás budou skvěle bavit vtipné dialogy odehrávající se mezi hlavními protagonisty příběhu.

Příběh je vyprávěn místy až chaotickou formou psaní – převládá er-forma, v které se zničehonic najednou objeví v několika větách ich-forma, což se stává pro čtenáře trochu matoucí. Střídající se obrazy vyprávění obou hlavních hrdinů bez výrazných předělů ke komfortnímu čtení také příliš nepřispívají. Naštěstí vás ale vystavěná zápletka dokáže natolik vtáhnout do děje, že tuto „prapodivnost“ opomenete a plně se soustředíte na nepřeslazený příběh, který je romantikou nadávkován v nejlepším poměru.

Cítila, jak ji hoří tváře, jen si nebyla jistá, jestli víc rozpaky nebo vzteky. Když někomu připadá takový… takový… oplzlý nápad docela v pořádku, tak to znamená, že od té doby, kdy slovo herečka bylo jen jiný výraz pro význam běhna, se toho moc nezměnilo.
„To mi tu vážně navrhujete, abych sehrála pro bulvár nějaký falešný románek s Richardem Troyem? Jenom proto, abyste dostali do hlediště o pár zadků víc?“
Přesunout se od skutečného vztahu s Willem Farmerem k hranému románku s Richardem Troyem? Možná to není přímo z louže pod okap, ale určitě z louže do louže.

Začátek se rozjíždí v pomalejším tempu. Snažíte se ponořit více do hloubky, která je autorkou zpočátku odepřena a vstup do hlubiny příběhu je vám umožněn až o něco později. V okamžiku, kdy se před vámi tyto zamčené dveře otevřou, vás už nic neruší v hravém příběhu, který nepostrádá odlehčený humor ani vzájemnou přitažlivost.

Autorka svůj děj umístila do atraktivního divadelního světa a do hlavních rolích obsadila herce, kteří jsou pro většinu čtenářů jistým způsobem nedosažitelní a proto tak lákaví. Podařilo se jí čtenářům představit lesklé pozlátko hereckého zákulisí se všemi divadelními manýry i povrchním životem, ale také ukázala, co všechno se pod tímto pozlátkem skrývá. Obyčejní lidé se svými bolestmi, osobními propady i dramatickými životními okamžiky – i to jsou herci, ke kterým vzhlíží nejeden divák. Pod romantickou hlavní linkou se vine závažné téma, které dodává celému příběhu na důležitosti a uklidňuje rozčeřené emoční vody.

Čtivý styl a jiskrné, sarkastické dialogy mezi hlavními hrdiny táhnou celý příběh vpřed a jejich slovní pošťuchování je nabité energií i vkusným humorem s inteligentní nálepkou. Velmi chválím obálku knihy, která se opravdu vydařila 🙂 a dokáže nalákat nejednu čtenářku na příběh ukrývající se uvnitř.

Román Prostě to zahrej se bude líbit všem čtenářkám, pro které jsou YA romány příliš žhavým čtením 😉 a raději dávají přednost romancím s pozvolným rozjezdem i známou vztahovou hrou na kočku a myš.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za romantický příběh z hereckého prostředí děkuji nakladatelství Jota, na jejichž stránkách si můžete knihu Prostě to zahrej pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *