Recenze

Ramsay

Pomsta je vážně sladká, ale co když se do ní přimíchá láska? Nemá potom trochu nahořklou příchuť? Nebo se vám v ústech rozlije gejzír té nejlahodnější chuti? Román RAMSAY je příběhem o zradě a hněvu, výčitkách a síle odpuštění a o tenké hranici mezi láskou a nenávistí.

Název: Ramsay
Autor: Mia Sheridan
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360

Pro Lydii De Havillandovou je návrat Brogana Ramseyho šok. Před lety mu ublížila a zradila ho. Brogan už však není tím zakřiknutým, citlivým chlapcem, kterého znávala. Dospěl v nádherného, mocného muže a chce se pomstít. Brogan Ramsay nedokáže Lydii odpustit, jak krutě se kdysi zachovala jak k němu, tak i k jeho rodině, která kvůli ní zůstala bez peněz. Nyní chce její rodinu zničit, stejně jako ona kdysi zničila tu jeho. Jenže z dívky, která mu před lety tak ublížila, je dnes žena, jež mu bere dech.

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Ramsay je nenáročnou oddechovkou, při které se budete dojímat a romanticky vzdychat. 😉 Emoce zde hrají hlavní roli a je jedno zda se jedná o zlobu, nenávist či lásku. Tady se pocity přelévají každou minutu a vy s tímto tobogánem emocí dokonale souzníte.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů a větší nálože emocí se vám dostane z ženské linie. Jak už je známo, ženy se zkrátka o něco raději hrabou ve svých pocitech, ale i Brogan vás velmi mile překvapí svojí citlivostí. Oba dva prostupuje vášeň, která jim dokáže zhatit nejedny plány a jejich vnitřní souboj je plejádou pochybností i zápalu.

Oči se mi samy zavřely. „Navzájem se zničíme. Už zas. Víš to stejně dobře jako já.“ A přesto jsem mu položila ruce na ramena a sevřela mu je. Moje činy odporovaly mým slovům. Pod rukama jsem cítila jiskření, které mezi námi vždycky bylo. Kdysi jsme mu podlehli a oba nás to zničilo. Bála jsem se, že tentokrát to nebude jiné… Že to možná bude ještě horší.
„Tak se tentokrát zničíme pořádně,“ odpověděl tiše, lehce chraplavě.

Autorka Mia Sheridan je mezi romantickými čtenáři už známý pojem. Její fanoušci moc dobře vědí, co od ní mohou očekávat a ona jejich naděje beze zbytku plní. Romantiku a hlavně emoce doplňuje vyhrocená zápletka, která na sebe nabírá další odnože a ani na závažné společenské téma nezapomíná.

Začátek knihy se rozjíždí v pomalém módu, který mě vůbec nepřesvědčil… Postupem času ovšem začne příběh nabírat na síle, dostatek dějových zvratů a napětí mezi hlavními postavami, které by se dalo vyloženě krájet, vystřelí příběh do výšin romantického vzrušení, v kterých energické výboje dávají jasně najevo, jakým směrem se jejich rozhodující životní okamžiky budou ubírat.

Dějová osa příběhu je jasně předvídatelná, přesto vás autorka dokáže zaujmout a vy si užíváte romantický příběh z trochu temnějšího prostředí, v kterém vás bude doprovázet nebezpečí i spalující vášeň. Pokud máte rádi romantické oddechovky, v jejichž středu září vzájemná přitažlivost i vzrušení, s kterým jde ruku v ruce láska i nenávist, pak se směle vrhněte do románu Ramsay. A na erotiku samozřejmě také dojde. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za nebezpečnou a vzrušující romantiku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Ramsay pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *