Recenze

Sedmnácté znamení

Populární americký autor James Patterson nám již po sedmnácté umožní nahlédnout do soukromí, „kanclíků i bitevních polí“ kamarádek – členek Ženského vyšetřovacího klubu

Název: Sedmnácté znamení

Autor: James Patterson

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2019

Počet stran: 240

Tato kniha vypráví o dalším kriminálním případu vyšetřovaném seržantkou Linsday Boxerovou a soudním boji právničky Yuki Castellanové. Sanfranciská policistka Linsday je vtažena do podivné krvavé hry sériového vraha bezdomovců, zatímco její kamarádka Yuki bude vést kontroverzní soudní případ „Lid versus Hillová“, ve kterém bude žalobcem ve věci znásilnění mužem ženou, což je samo o sobě silné téma, které samozřejmě vzbudí velký mediální humbuk.

Linsday se podaří vypátrat indicie vedoucí k dopadení vraha, ale ten si s ní začne nebezpečný taneček: začne se seržantce mstít za to, že mu hodlá zkazit „zábavu“. Pronásleduje nejen Lindsday, ale i její kolegy, kteří se s ní na vyšetřování podílí. Ti pak také následně začnou na seržantku naléhat, aby do vyšetřování nebyla tak zapálená a o bezdomovce se tolik nestarala… Linsday cítí, že někdo má obrovský zájem na tom, aby vrah zůstal nedopaden. Ve Výsledek obrázku pro american author James Pattersonstejné době má její kamarádka Yuki taktéž o práci postaráno: do kanceláře za ní přijde mladý, atraktivní muž – Mark Christopher – a tvrdí, že byl znásilněný svou nadřízenou, se kterou chtěl ukončit intimní vztah, Brianou Hillovou. Věřili byste muži, že byl znásilněný ženou? Navíc velice krásnou a bohatou? A uvěří tomu soudní porota…? A co když Mark lže a chce Yuki pouze zneužít a díky ní dosáhnout úplně něčeho jiného než-li spravedlnosti?

James Patterson, zdroj: pulse.ng

Summa summarum

Je léto a k němu detektivky patří – alespoň podle mě. Sedmnácté znamení náleží do kategorie detektivních příběhů, které by se daly označit jako „dobrá klasika“. Při čtení zjistíte, že autor příběh rozčlenil do kratších kapitol a tím vás nenásilně motivuje k tomu, abyste „četli a četli“ 🙂 .  Myslím, že většina z milovníků detektivních románů četla již lepší kriminálky, ale ani tento příběh rozhodně čtenáře neunudí a neurazí. Autor ani v této své knize nevsází na potoky krve, sadistickou brutalitu či perverzní zvrhlíky a zůstává věrný svému stylu psaní. Decentnímu, svižnému a čtivému. Ovšem, musím konstatovat, že má na kontě povedenější díly série Ženský vyšetřovací klub. Ale i tak má podle mého názoru příběh spád a napínavý děj. James Patterson vystavěl své vyprávění na barvitém líčení práce policistky, jenž se pouze svou mravenčí pílí a pečlivostí může dopátrat k důkazům, které ji pomohou usvědčit pachatele. A při všech pracovních trampotách má  samozřejmě i své soukromí: obvyklé lidské starosti a radosti… Tudíž nečekejte žádnou „Superwomen“ ve službách policie a paní „Neomylnou“ v justici  – a právě to se mi líbilo. Hlavní postavy působí „lidsky“ a jako všichni lidé dělají chyby, takže jim čtenář rád drží palce, aby ze všeho „vybruslily“ a dál mohly žít na stránkách nových knih. Sice se nestane to, že byste po čtení knihy večer strachy nemohli usnout – není to horor 🙂 , ale myslím, že kniha je čtivá, výborná společnice na líné odpoledne 🙂 . 

Moje hodnocení ( jako ve škole): 1-

V procentech: 81%

Za napínavý detektivní příběh děkuji nakladatelství Alpress. A samozřejmě také za recenzní výtisk.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *