Recenze

Sestřičky

Tyhle SESTŘIČKY si zamilujete na první dobrou. 🙂 Ponořte se do poutavého vyprávění, v kterém nechybí životní drama, láska ani humor. Tři dívky, které mezi ostatní studentky nezapadají, si spolu vytvoří přátelské pouto, jež je dokáže ochránit před přísnými vrchními sestrami i škodolibými spolužačkami. Doporučuji!❤

Název: Sestřičky
Autor: Donna Douglasová
Překlad: Petra Klůfová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022 – 2. vydání
Počet stran: 456

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Sestřičky je prvním dílem ze série Nemocnice Nightingale a už teď vím, že knihy z této série musím mít všechny.❤ Poutavé i dojemné čtení z prostředí nemocnice vás nadchne životními osudy tří mladých žen i jejich každodenními „kotrmelci“, které se pojí jak k povolání zdravotní sestry, tak i k jejich soukromí.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem chodu vyhlášené nemocnice Nightingale. Nejvíce prostoru se dostává třem hlavním hrdinkám, které jsou jako den a noc, pocházejí z odlišných prostředí, ale spojuje je láska k povolání i touha splnit si své sny. Každá z protagonistek si na bedrech nese svůj životní kříž, který zdárně před světem tají a zjišťují, že některé pohromy se lépe snášejí s kamarádkami. Osudové výhry, první velké lásky, ale i prohry a bolest se stávají součástí jejich života a poznávají, že některá přátelství jsou nedocenitelná.

„Nebudete litovat, na to vám můžu dát slovo! Stanu se tou nejlepší sestřičkou, jako jste kdy měli. Dejte mi aspoň šanci. Prosím?“ žadonila Dora.
Hlavní sestra povytáhla obočí až k lemu naškrobeného čepce. „A když vám ji nedám?“
„Tak si tu žádost podám znovu, k vám a třeba i jinam. Budu rozesílat žádosti tak dlouho, dokud mě někde nepřijmou!“ prohlásila Dora vzdorně. „Nakonec ze mě ošetřovatelka bude, a navíc moc dobrá!“

Autorka píše velmi čtivě a okamžitě vás od prvních řádků vtáhne do příběhu, který se točí nejen kolem zdravotnictví, ale nezapomíná ani na jednotlivé životní osudy, jež jsou neméně zajímavé a poutavé stejně jako jejich praxe v nemocnici. Každá z postav se stává ojedinělým solitérem a jejich hledání spřízněné duše i přátelství je naplněno přetékajícím pohárem emocí, který se prostřednictvím příběhu dostává i do vašeho srdce.

Děj románu nemůže být rozmanitější. Stále se něco děje a vy s napětím i nedočkavostí otáčíte stránku za stránkou, abyste se stali součástí světa těchto sympatických žen a prožili s nimi další životní zkušenost. Strasti studentského žití se střídají se soukromými vyhrocenými událostmi a na romantiku se čas také najde. Anglická akurátnost i strohost je zde taktéž zastoupena a celková atmosféra 30. let minulého století vás seznámí s morálními zásady i společenskými rozdíly.

Román Sestřičky se mi moc líbil a tyhle holky z nemocnice Nightingale jsem si dost oblíbila. Pokud i vy máte rádi společenské romány, v kterých nemáte šanci se ani chvilku nudit a děj je nabitý zápletkami, romantikou i ojedinělým přátelstvím, pak směle sáhněte po této knize. Doporučuji!

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za velmi výživný a poutavě napsaný román děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Sestřičky můžete pořídit na stránkách Knižního klubu.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách knihkupectví Luxor.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *