Recenze

Šíleně bohatý

Obyčejná holka a ŠÍLENĚ BOHATÝ kluk. Že by to tady už bylo?😉 I tentokrát půjde o velkou lásku, kterou budou provázet nečekané komplikace a také o pořádně velký balík mamonu.

Název: Šíleně bohatý
Autor: Kylie Scott
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360

Na pohádky jsem už dávno přestala věřit, takže když se mnou začal v práci flirtovat nový uklízeč nádobí Beck, nedělala jsem si naděje. Obyčejní lidé si na lásku jako trám můžou nechat zajít chuť. Vím, o čem mluvím. Jak bych ale mohla odolat muži, který cituje Jane Austenovou, umí mě rozesmát a je vážně sexy? Skrývá se toho v něm však mnohem víc. Beck je playboy a miliardář s utrápenou duší, který mi chce položit k nohám celý svět. Tohle však není mnohokrát vyprávěný příběh o Popelce a rytíři na bílém koni, jenž zachrání dívku před chudobou. V tomhle příběhu se toho skrývá mnohem víc.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Šíleně bohatý je nenáročnou oddechovkou, která vás příjemně pobaví a dá možnost odpočinout si od běžných starostí. Hrdinové tohoto příběhu mají totiž úplně jiné problémy, než jsou ty vaše. Peníze, moc, sláva, bohatství… jak potom poznat pravou lásku? Zjistěte sami. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Alice. Jejíma očima vnímáte nepoznaný svět miliardového bohatství, nekonečného luxusu i pokřivených charakterů a snažíte se společně proplout úskalími vztahu, který má za sebou teprve krátké trvání. Ačkoli se s tím oba dva hrdinové vyprávění příliš nemazlí a po několika dnech křehkého vztahu se už k sobě stěhují, některé věci jsou pro ně zatím tabu. Kterépak asi?😋😊

Všechno, co se týká téhle verze Becka, se mi líbí. Všechno vypadá nově a draze. Sama bych si to nikdy nemohla dovolit.
„Smím se tě dotknout?“ zeptá se.
„Kéž bys to už udělal.“
Oběma rukama mě uchopí za krk a palci mě něžně pohladí po čelisti. Dívá se na mě, jako by… Ani nevím. Bouří se ve mně celá škála emocí, které se snaží prodrat ven. Z toho muže mi naskakuje husí kůže.

Autorka píše jednoduchým stylem, který nemá šanci ničím překvapit. Na svých stránkách rozjíždí příběh mladé dvojice, jež není pro čtenáře romantických knih žádnou novinkou a snaží se upoutat neobvyklým prostředím, do kterého je vyprávění umístěno. Ocitáte se tak ve světě VIP, kde značkové věci, rozhazování peněz plnými hrstmi není vůbec žádný problém.

Svůj děj autorka opřela o nenápadné protagonisty, kteří se sice skvěle doplňují, ale výraznými osobnostmi nejsou. Tím se pro mě staly vedlejší postavy, respektive sourozenci hlavního hrdiny, v čele s Ethanem. Příběh se tak dostává do vod průměrnosti, neoslní neotřelou dějovou linií ani silnými knižními postavami a bohužel ve mně nedokázal vzbudit vlnu nadšení.

Co se knize rozhodně nedá upřít je její čtivost. I když se může stát, že vás příběh až tolik neosloví, přečtený ho budete mít vcelku rychle. Nenáročné hojně poskládané dialogy i atmosféra světa naditého bohatstvím i zkažeností přispívají k tempu knihy, který si plyne stále stejnou rychlostí bez větších výkyvů.

Román Šíleně bohatý je nenáročnou oddechovkou, která se bude líbit čtenářkám s romantickou duší, které ještě neodrostly pohádkám o chudé Popelce a bohatém princi. Romantika, trocha erotiky i napětí jsou zaručeny. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za romantiku situovanou do světa mamonu a nelítostného boje o moc děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Šíleně bohatý pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *