Recenze

Skvělá partie

Teda tohle malé městečko ve Virginii je neuvěřitelná drbárna. To chce hodně velkou odvahu, abyste si tady začali románek a stali se tak vděčným tématem místních starousedlíků. Terri a Nate se fakt snažili popřít to, co se mezi nimi odehrávalo už od prvního okamžiku, kdy se spatřili. Ona je ženou činu a on je zkrátka SKVĚLÁ PARTIE, ale být spolu prostě nemůžou. No, trochu se jim to nepovedlo. 😉

Název: Skvělá partie

Autor: Jude Deveraux

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 320

Terri Rayburnová je šestadvacetiletá dívka, která žije se svým otcem v malém městečku Summer Hill ve Virginii. Vede letní resort u jezera, a když se cokoli ztratí, rozbije nebo se snad někdo topí, vždy se volá Terri, protože ta jediná si ví se vším rady. Problém ji ovšem dělá soukromý život, který odstavila na vedlejší kolej. A jak by také ne, když s sebou nosí nálepku dcery matky – té běhny, která utekla se svým milencem a jí nechala ve dvou letech samotnou s otcem. Soukromí jí ale naruší pohledný cizinec, kterého objeví u sebe doma, po návratu z pracovní cesty. Co tady dělá tenhle výstavní krasavec, který by svým tělem mohl skály lámat? To už ji zase její otec chce s někým seznámit? V tomhle případě by vlastně ani nebyla vůbec proti, Nate Taggert je přesně její typ, ale to by nesměl být zasnoubený s dcerou starosty. Tihle dva spolubydlící si sednou do noty, a i když je k sobě chemie přitahuje magickou silou, moc dobře vědí, že k ničemu mezi nimi nesmí dojít. Nate je zkrátka zadaný a Terri rozhodně nepotřebuje další drby o sobě, které by se jako lavina začaly šířit městem. Už takhle se na ni všichni dívají přes prsty za to, čeho byla kdysi účastníkem. Nate ale odmítá věřit všem klevetám a drbům a raději si udělá svůj vlastní názor na tuto ojedinělou ženu. Jenom aby ta pravda, která vyjde najevo, nespláchla nakonec i jejich křehké pouto mezi nimi.

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Román Skvělá partie je druhým dílem ze série Summer Hill a dle anotace si myslím, že se jedná o jednotlivé příběhy, které na sebe nijak nenavazují, pouze mají společné místo svého dění a to malé městečko Summer Hill, takže pokud jste jako já nečetli předchozí díl, ničemu to nevadí. Ale co rozhodně můžu doporučit všem romantickým čtenářům, je právě tato kniha od uznávané autorky Jude Deveraux.

Začátek knihy je hodně rozpačitý. Musím se přiznat, že kdyby se nejednalo o recenzní výtisk, asi bych ji po pár přečtených stranách odložila. A to by byla velká škoda! Příběh se po zmateném začátku začne rozjíždět a nakonec už jsem měla problém knihu pustit z ruky.

Terri se posadila na postel a zvedla rukáv blůzky s perličkami na manžetách. „Nikdo není jako Nate.“

„Ach drahoušku.“ Elaine se usadila vedle Terri a objala ji. „Nezamiluj se do muže, který už je zadaný. Dočkáš se jenom zlomeného srdce. Prostě počkej. Dej mu čas, aby zjistil, co chce.“

„Starostovu dceru, nebo dívku od jezera? To není moc těžké rozhodování.“

Elaine se zaklonila, aby na ni viděla. „Já tuhle Stacy Hartmanovou neznám, ale znám tebe, a ty jsi stejně dobrá jako jakákoliv jiná mladá dívka na téhle planetě.“

Autorce se skvěle podařilo zachytit atmosféru maloměsta, včetně jejich věrných obyvatelů zmítaných klevetami a pomluvami. Kam se Kelišová hrabe na tyhle „Summerhillské drbny“. Tady cokoli řeknete nebo uděláte, za pár minut už o tom vědí všichni, včetně holubů na střeše. Bezúhonný člověk se může snažit sebevíc, ale dobře mířená pomluva vám navždy vypálí cejch, kterého se hned tak nezbavíte.

Čeká vás romantické čtení, které nepostrádá jiskření mezi hlavními postavami ani dostatek vzrušení. A díky pátrání v minulosti ústřední hrdinky příběhu se vám dostane i trocha detektivních prvků a lehký závan napětí. Hlavní protagonisté románu jsou sympatičtí lidé, které autorka vykreslila jako silné jedince s vizáží od Pána Boha. On má postavu snů a ona má sexy tělo dračice. Takže taková běžná realita. 😀

Jude Deverauxzdroj

Spisovatelka Jude Deveraux píše opravdu velmi čtivě a dokáže čtenáře přitáhnout ke svým knihám, které nejsou jen plytkým vyprávěním, ale dýchají z nich barevné emoce a niterné pocity. Její příběhy nepostrádají lásku, pády, bolest, ale hlavně naději, která posouvá život opět do zářivých barev radosti. Ostatně stejně tak, jako si i osud zahrál s touto autorkou jedinečných příběhů (prošla si dvěma rozvody a přišla o adoptovaného syna).

Já si rozhodně nenechám ujít další knihu od této autorky a vy pokud máte rádi romantické příběhy, které mají srdce a šmrnc, pak sáhněte po knize Skvělá partie.

Hodnocení: 90 %

Za recenzní výtisk knihy Skvělá partie, jenž mě vzal na romantický výlet do snů, děkuji nakladatelství Baronet.

 

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *