Recenze

Spřádači snů

No nejsem si jistá, zda byste o takové sny reálně stáli… raději si o nich přečtěte v úžasné knize Barbary Erskinové. 😉 Její SPŘÁDAČI SNŮ jsou výtečným čtením, kde nemůže chybět mystika ani láska. Dramatický příběh o zradě, pomstě, magii i ztracené lásce se skvělou duchařskou atmosférou se mi velmi líbil.❤

Název: Spřádači snů
Autor: Barbara Erskinová
Překlad: Eva Křístková
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 480

Píše se rok 787 po Kristu. Z rozlehlých síní dávné Mercie vládne tvrdou rukou chladný, ctižádostivý a bezohledně výbojný král Offa. Jeho třem dcerám je souzeno uzavřít sňatky výhodné pro jejich zemi, ale vášnivé srdce nejmladší z nich, Eadburh, patří velšskému princi – muži, kterého si nikdy nemůže vzít a jehož jí rychle a krutě vezmou. Příběh o ztracené lásce, zradě a tajemstvích, která leží pohřbena pod nánosy času a více než tisíc let čekají, až je někdo odhalí. Příběh minulý i soudobý se odehrávají paralelně: některé z postav ze současnosti jako by měly svůj protějšek v dávné minulosti, kam nahlížejí ze začátku 21. století.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Historický román Spřádači snů je skvostným čtením, v kterém se Barbara Erskinová vrátila na výsluní mystické literatury. Její poslední tři romány u mě nezaznamenaly takový úspěch jako předcházející knižní počiny, ale Spřádači snů jsou opět bravurním čtením, v kterém vás dostatečně zásobuje duchařskými událostmi i komplikovanou romantikou.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které se prolínají dvě dějové linie. Jedna se odehrává v současnosti a její hlavní hrdinkou se stává Bea. Senzibilka, léčitelka i manželka vikáře v jednom, jejíž ojedinělý dar nahlížet do minulosti u ní často bývá předmětem sváru nejen v okolí, ale i u manželského lože, stojí před nesnadným úkolem vypořádat se s tajemným hlasem, jež volá svého milého. K tomu ještě musí odhánět zlem posedlou „slídilku“ a také pomoci jedné mladé dívce ukočírovat její duchovní dar do optimálních mezí. Druhá linie nás vrací do roku 787 po Kristu ke královskému dvoru a jedné z princezen Eadburh. Její nenaplněná láska, zášť i pomsta ji zcela ovládají a potřebuje někomu vypovědět svůj životní příběh, jež nabývá ostrých kontur, v kterých se jako stín zjevuje Bea. Paralelní vyprávění, v kterém se souběžně odehrávají oba dva příběhy, vás nijak nemátne a vy s elegancí a bez obtíží proplouváte skrz časová údobí, abyste si vyslechli výjimečné vyprávění.

Ve stínu živého plotu tiše stála Nesta, dcera lesa, bylinářka a čarodějka, a v duchu se usmívala. V té cizí ženě okamžitě poznala spřízněnou duši, hledačku pravdy a přítelkyni hvězd. Tím, že ten kámen zvedla, přijala výzvu a od nynějška bude muset sledovat celý příběh od začátku až do konce.

Pokud máte rádi magii, mystično a romantiku tady si rozhodně přijdete na své. Na podkladech historických reálií vytvořila autorka příběh ojedinělé lásky, která je sice ryzí fikcí, ale některé dějinné souvislosti i postavy vycházejí ze skutečnosti, kterou autorka v doslovu dovysvětlí. Drama, zahalená tajemství i ojedinělá „duchařská“ atmosféra, která se na stránkách odehrává, vás okamžitě vtáhnou do děje a vy se stáváte součástí pestrého a napětím vyhroceného příběhu, který vás nenechá knihu odložit.

Autorka má v obsáhlém románu velmi silné pasáže, které s důrazem a mystickou aurou do vás intenzivně pronikají. Právě v těchto segmentech se vrátila do doby svých knižních začátků a čtenářům servíruje mocné kouzlo magie i duchovních zážitků propojené vůni bylinek i ochrannými modlitbami. A vy, kteří toto tajemno milujete, budete nadšeni, protože autorka se při zdi rozhodně nedrží. 😉

Propracovaný a do detailu vystavěný příběh mě nadchnul.❤ Okamžiky mrazení v zádech se také dostavily a celková atmosféra románu mě omámila svým kouzlem a uzavřela ve svém ději. Knihu Spřádači snů vřele doporučuji všem nadšencům Barbary Erskinové či milovníkům tajemna a mystiky.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za neskutečně silný a magií nabitý příběh děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Spřádači snů můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Zalistovat v knize si můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *