Recenze

Pohřbené kosti

Já mám pro tuhle sérii vážně slabost. Josie Quinnová musí tentokrát kopat v hluboké minulosti a POHŘBENÉ KOSTI už se nemůžou dočkat, aby vyjevily svá temná tajemství. Opět parádní detektivka, která vás bude bavit.

Název: Pohřbené kosti
Autor: Lisa Reganová
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 368

Detektiv Josie Quinnová se těší na poklidnou večeři se svým přítelem Noahem u jeho matky. Když k ní však přijedou, najdou ji za domem na zahradě. Bez známek života a s ústy plnými hlíny. Během vyšetřování se objevuje spousta záhadných fragmentů a stop, se kterými si Josiin tým neumí poradit, ať už jde o růženec zahrabaný v hlíně poblíž těla Colette Fraleyové nebo o flash disk se jménem Drew Pratt, nejslavnější pohřešované osoby v Dentonu. Jakmile se Josie ponoří hlouběji do Prattova případu, rychle zjistí, že měl bratra. I ten byl pohřešován do té doby, než jeho tělo vyplavila řeka. Postupně se vynořuje víc a víc souvislostí a Josie začíná váhat. Je možné, že by se Noahova matka, laskavá a spořádaná Colette, zapletla do zločinu? A přežije její křehký vztah s Noahem takové obvinění? Josie a její tým postupuje v pátrání pomalu vpřed, ale vrah je tentokrát o krok před nimi a obětí stále přibývá. Je zřejmé, že se pachatel nezastaví, dokud nebude jeho a Colettino tajemství navždy pohřbeno. Jak hluboko je Josie připravena kopat, aby našla pravdu?

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Detektivka Pohřbené kosti je už pátým dílem ze série Josie Quinnová a znova se budeme hrabat v minulosti blízkých osob, takže napětí a emoce zaručeny. Rozplétání vraždy povede k odkrývání děsivého tajemství a další vraždy na sebe nenechají dlouho čekat.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které jdeme ve stopách hlavní hrdinky Josie. Tahle vyšetřovatelka je neskutečně sympatická a její osobní život je plný překvapení. Zdárně ji sekundují i vedlejší role, na které autorka také upřela svoji pozornost a vy nemáte jinou možnost, než kladně ohodnotit do posledního místečka využitý potenciál knihy. Autorka vás nechává nahlédnout přímo pod ruce vyšetřování a vy se tak stáváte nedílnou součástí týmu a snažíte se odhalit pachatele stejnou intenzivní měrou jako její postavy.

Někde blízko zapraskala větev. Ten zvuk přehlušil i řev paniky, který ji vířil v hlavě.
Prudce se otočila, ale v neproniknutelné tmě neviděla nic. Pak se ozval hlas, chladný a klidný. Zabodl se do ní jako nůž a paralyzoval ji.
„Vážně sis myslela, že můžeš utéct?“
„Prosím,“ zasténala. „Prosím ne.“
Na zátylku ucítila tvrdou hlaveň pistole.
„Už mě nikdy neopustíš.“

Autorka má skvělé začátky, které vás okamžitě vtáhnou do dění a pak už jste chyceni. Moc mě tyto její úvody baví. První kapitola vám předestře nic neříkající událost, kterou plně pochopíte až po přečtení celé knihy a je velmi zajímavé se po dočtení znova vrátit na začátek a uznat, že jistá nepatrná návnada se rýsovala už v prvopočátku. Další díl, od kterého se nemáte šanci odtrhnout, a společně s postupnou gradací, v které vám je napětí dávkováno v ideální míře, se kniha stává vysoce návykovou.

Čtivost, originálnost, nevšední zápletky a dostatek šťourání v soukromí – to vše dělá z této série jedinečný zážitek a právě osobní emoce hlavní hrdinky vystřelují celou tuto krimi řadu do závratných výšin popularity. A já se tomu vůbec nedivím, protože i mně tahle policistka přirostla dost k srdci. Je tvrdá, odolná vůči zlu a přesto když přijde na věc, její pocity a životní pády vás dokáží dojmout.

Já byla opět velmi spokojena, a pokud máte rádi inteligentní detektivky, v kterých se dá napětí krájet a dokonale vymyšlená zápletka vás vždy překvapí, pak sáhněte po krimi Pohřbené kosti. Určitě je lepší začít pěkně od začátku prvním dílem, aby vám neunikly souvislosti a mohli jste si plně vychutnat temnou minulost v soukromí hrdinů.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další skvostný případ s temnou minulostí děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Pohřbené kosti pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *