Recenze

Srdcem k srdci

Ať už jste jakéhokoli vyznání a víry, měla by modlitba být nedílnou součástí vašeho každodenního života. Oblíbený francouzský katolický kněz a vychovatel mladých delikventů GUY GILBERT napsal knihu, ve které vysvětluje, jak moc je modlitba pro člověka důležitá: pomáhá, léčí a vede.

Název: Od srdce k srdci

Podtitul: Malý průvodce modlitbou

Autor: Guy Gilbert

Nakladatelství: Portál

Roka: 2021

Podle oficiální anotace

Nová kniha známého francouzského kněze ukazuje, že veškerý aktivismus a pomoc ostatním by byly mnohem těžší, ba nezvladatelné, pokud by za nimi nebyl intenzivní život modlitby. Gilbert ukazuje, jak se modlí, jak modlitbu chápe a zve k této mimořádné zkušenosti všechny zájemce. Srozumitelným a jasným způsobem tak uvádí do naplněného vztahu s Bohem. (Foto: Guy Gilbert, zdroj: gettyimage )

ℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜ

“ Lepší je do modlitby vložit srdce

a nenacházet slova

než k ní nacházet slova

ale nevkládat srdce. „

                            Gándhí

ℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜ

Summa summarum

Srdcem k srdci je malinká knížka a pokud vedete bohatý vnitřní život, ve kterém má místo modlitba, myslím, že se vám bude líbit. Její obsah je rozdělen do částí, jejichž názvy jsou samy o sobě „návody“ o tom, jak přistupovat k modlitbě (např.: Nejdřív se sám v sobě ztiš, Modli se všude možně, Tvá modlitba bude vyslyšena…).

„Trpělivost je největší z modliteb.“

                                                       Buddha

Otec Guy Gilbert čtenáře seznamuje se svým způsobem prožívání jednoty s Bohem. Velmi přátelským, nementorujícím způsobem vysvětluje, jak on se během dne napojuje na božský zdroj milosrdenství a lásky. Na praktických situacích ze svého života ukazuje, jak je modlitba mocná s důležitá součást existence věřícího člověka. Svěřuje se, že jen díky síle modliteb bratří a sester ve víře může vykonávat své náročné poslání. Knížka se čte velmi snadno díky autorovu nadhledu a smyslu pro humor. Myslím, že mnozí ocení autorův praktický Souhrn rad uvedený na konci knihy. Po jejím přečtení mi vícero věcí „kolem modlitby“ dává smysl. Líbily se mi uvedené citáty a – ač jsem nekatolík – knížka mě určitě obohatila, bavila mě a líbila se mi  ❤.

Listovat knihou můžete na Portal.cz

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *