Recenze

Pacient

Nechte se zavřít na přísně střežené oddělení psychiatrie a prožijte další strhující psycho s Fitzekem. Psychopatický sériový vrah je právě zde zavřen a jediný způsob jak může Till získat informace o svém zmizelém synovi, je nechat se hospitalizovat spolu s ním jako další PACIENT. Aby našel pravdu, musí ztratit rozum…

Název: Pacient

Autor: Sebastian Fitzek

Nakladatelství: Anag

Rok vydání: 2019

Počet stran: 326

Psychopatický sériový vrah, novináři přezdívaný „inkubátorová bestie“, řádí v ulicích města a žádné dítě si nemůže být jisto svým bezpečím. I šestiletý Max Berkhoff zmizel beze stopy. Celý rok pachatel zdárně unikal, až nyní se konečně podařilo ho dopadnout. Některá mrtvá těla svých obětí vydá, ale co se stalo s Maxem, o tom zarytě mlčí. Vrah je zavřený na přísně střeženém oddělení psychiatrie a dostat se k němu je nemožné. Ale otec malého Maxe – Till Berkhoff přesto vymyslí geniální plán, jak se vetřít do blízkosti obávaného vraha. Geniální??? Musí se sám stát pacientem s chorou myslí a nenápadně tak vyzvědět informace o svém zmizelém synovi.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Psychothriller Pacient je další zběsilou jízdou z pera německého spisovatele Sebastiana Fitzeka a opět se jedná o knihu plnou napětí, nenadálých zvratů a psycho hrátek autora se svými čtenáři.

Příběh vyprávěný er-formou nás tentokrát zavede do psychiatrického zařízení, kde se to podivíny jenom hemží. Ocitnete se mezi elitou psychicky narušených lidí, od schizofrenních znásilňovatelů, sadistických vrahů až po sexuálně narušené šílence. Tentokrát nemá Fitzekova kniha nijak složitý námět. Hned na začátku vám autor „propálí“ vraha i všechny zainteresované postavy v příběhu, ale podání se odehrává v krvavém a zvrácené režimu, jenž tak dokonale dokáže šokovat čtenáře. Základy příběhu jsou postaveny na utrpení unesených dětí a určitě dokáže ochromit i otřást emocemi nejednoho rodiče – čtenáře. Ani mně se kniha nečetla s klidnou myslí. Na tomto podkladu se záhy rozjíždí hlavní děj knihy, který už nese všechny stopy Fitzekova stylu, tedy zmást čtenáře a dokonale vykreslit psychickou mysl hlavních protagonistů.

„Všechno v životě je otázkou motivace. Zabíjím, protože jen díky extrémním vzruchům mohu vůbec cítit, že jsme naživu. Miluji slzy, nejen v očích obětí, ale také v očích příbuzných. Proto jsem se ke svým činům doznal. Protože jsem chtěl cítit bolest rodičů, když se na mě v soudní síni dívali plni nenávisti.“

Krátké dynamické kapitoly vás ženou zamotaným dějem kupředu a nenechají vás vydechnout. Pokud si myslíte, že máte Fitzeka přečteného, neusínejte na vavřínech, protože tento autor vás vždy něčím nenadálým a šokujícím překvapí. Rychlé střídání úhlů pohledů mezi několika postavami příběhu mě tentokrát tak úplně nesedlo. Nepatrný chaos, alias kdo je kdo, odváděl pozornost od děje a „světe div se“ dokonce se mi podařilo odhalit hlavní nit zápletky ještě před koncem. 😉 Nicméně styl vyprávění Sebastiana Fitzeka mě opět ohromil a převálcoval svoji bezbřehou fantazií a nikdy nekončící otázkou – co je pravda a co výplod choré mysli?

Pokud jste milovníky dokonalých psychothrillerů, pak neváhejte a sáhněte po knize Sebastiana Fitzeka, třeba právě Pacient vás dostane svým strhujícím tempem a vystavěnou zápletkou.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další úžasný „úlet“ do psychiatrické léčebny děkuji nakladatelství Anag, na jejichž stránkách si můžete knihu Pacient pořídit.

Autor: Veronika Es.

Knihou můžete listovat zde, na stránkách nakladatelství Anag.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *