Recenze

Štěstí má barvu levandule

Přeneste se společně s románem ŠTĚSTÍ MÁ BARVU LEVANDULE do vůní provoněné Provence a ochutnejte sladké dezerty francouzské kuchyně společně s Penelope. A kde jinde narazit na romantiku, než právě ve fialových lánech levandule? 🙂 Román plný pohody, lásky a vůně přináší nakladatelství Grada – Cosmopolis.

Název: Štěstí má barvu levandule

Autor: Pauline Maiová

Překlad: Kateřina Prešlová

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 360

Penelope žije v Berlíně a momentálně se jí moc dobře nedaří. V práci dostala „padáka“, přítel se s ní rozešel, a aby toho nebylo málo, sestra Clem ji právě volala, že jejich milovaná babička vypadla z okna a leží v nemocnici. Okamžitě vyráží do sluncem provoněné Provence, aby se postarala v babiččině nepřítomnosti o její malý penzion. Ten má nyní pouze dva hosty a tak má Penelope spoustu času na přemýšlení, ale také na pečení skvostných francouzských dezertů a procházek v levandulových lánech. Zjišťuje, že právě tady je nejvíc šťastná a její život tak nabere nový směr. Je v něm ale místo i pro novou lásku?

„Jak spletité mohou cesty někdy být a jak dlouhou dobu člověk potřebuje, aby našel odvahu k lásce – deset nebo i šedesát let. A my obě, já a mamie, jsme potřebovaly tento čas, abychom si své city přiznaly a mohly je prožívat. Byla to doba naplněná získáváním zkušeností a zvraty osudu, šťastnými i nešťastnými.“

Román Štěstí má barvu levandule je prostoupen pocitem pozitivní pohody a romantiky. Francie, levandule, sladkosti… lepší kombinaci zkrátka nenajdete. Nenáročný, oddechový příběh vás lapí do sítě lásky, klidu i osobní přeměny a autorka nezapomněla ani na vaše chuťové pohárky.

Celý příběh je vyprávěn ich-fomou z pohledu hlavní hrdinky Pepe. Budete vnímat její nejniternější pocity i dilema a poznáte nejen její současný život, ale vzpomínkami se sporadicky vrátíte i do šťastného dětství stráveném v Provenci. Vaše smysly se naplní rozmanitými chutěmi Francie a celé vaše tělo zalije pocit neuvěřitelné pohody.

Ušla jsem pár kroků a ocitla se uprostřed levandulích polí, která přede mnou ležela skoro jako černé moře. Jen měsíc ozařoval temnou krajinu kolem mě a kopečky v dálce. Obklopovala mě vlahá noc, jemné kvítky levandulí mě při každém kroku hladily po nohách, omamná vůně mi stoupala do nosu a do celého těla. Pomalu jsem se zklidnila a nechala myšlenky a nechala myšlenky, ať se volně toulají.

Autorka píše lehkým stylem, který si pluje poklidnou provensálskou krajinou a její slova vás konejší ve svém příběhu plném radosti a romantiky. Lehké tajemství kolem babiččina mládí dodává knize šmrnc a vzrušení a vztahový propletenec v rámci rodiny vám ukáže, jak důležité je mluvit, ptát se a nedomýšlet si neexistující události.

Laskavý příběh, v kterém vás děj nijak nepřekvapí a je snadno čitelný, vás nadchne svou jedinečnou atmosférou. Autorka se vám popisy nejen prostředí, ale i kulinářských specialit trefí do vkusu i do chuti a ukolébá vás svým pozvolným tempem do meditačního stavu, v kterém se budete cítit neskonale příjemně.

Pokud máte rádi romantické příběhy provoněné pohodou a provensálskou krajinou, pak se s chutí pusťte do nového románu z nakladatelství Grada s názvem Štěstí má barvu levandule. Třeba se i na vás usměje kousek štěstí. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za voňavou pohodu plnou klidu a rozmanitých vůní děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Štěstí má barvu levandule pořídit.

Autor: Veronika Es.

Prolistujte si knihu zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *