Recenze

Storočí

Nová fantasy série začíná pěkně zostra, a ačkoliv tento žánr nevyhledávám, byla jsem hodně spokojená 🙂 . Smrtící hry a zrození nového světa, to všechno je STOROČÍ. Připravte se na pořádnou nálož nejen fantasy světa, ale i jiskřivé romantiky a zápasů na život i na smrt.

Název: Storočí
Autor: Alex Aster
Překlad: Zuzana Halamíčková
Nakladatelství: Euromedia Group YOLI
Rok vydání: 2023
Počet stran: 424

Vítejte na Storočí. Jednou za sto let se na souostroví Světlozory konají smrtelně nebezpečné hry. Vládci šesti říší jsou pozváni, aby proti sobě bojovali a dostali tak šanci zlomit kletbu, která po staletí sužuje jejich kraj. Každou z říší sužuje jiné, zcela jedinečné prokletí. Každý z vladařů něco skrývá. A každá kletba je zlomyslně krutá. Aby je mohli zlomit, musí jeden z vladařů zemřít. Isla je mladou vládkyní. Aby přežila, bude muset podvádět, lhát a zradit. I když jí cestu zkomplikuje láska…

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Storočí mě neskutečně bavil. Ponořte se do světa bezbřehé magie, kouzlení, nebezpečných her, ale i lásky, která míchá s osudy a životy zúčastněných vladařů. Je to hravé, je to čtivé a je to dost návykové čtení, které vás nebude chtít pustit ze svých spárů.

Příběh vyprávěný er-formou jde stále ve stopách hlavní postavy Isly. Tato mladá vládkyně se celý život připravuje na nebezpečnou hru, v které lehce můžete přijít o život. Má se utkat s ostatními vladaři z jiných říší a zlomit tak uvalenou kletbu na její lid. Velkou a mocnou zbraní se stává její krása a přitažlivost a tak nemá potíže přilákat na sebe pozornost mužů, ale co když ji tato všímavost okolí momentálně dost komplikuje život? Na lásku zrovna není ten správný čas…

Zamračila se. Měl by z ní přece mít nahnáno. Když se Přírodňankám zachtělo, dokázaly druhé přimět, aby je následovali tak urputně, že by kvůli nim klidně spadli z útesu. Dovedly druhé okouzlit tak, že tomu nedokázali vzdorovat. Nicméně během následujících sto dní, po dobu trvání Storočí, jsou takové věci zakázané. Temnoťan si nejspíš myslí, že je v bezpečí.
To se teda plete.
Každé Storočí byla ohromná hra. Příležitost získat nedostižné schopnosti. Povídalo se, že ten, kdo proroctví naplní a kletby zruší, získá hlavní výhru: veškerou moc, která do nich byla vložena.
Snaží se ji snad tím flirtováním rozhodit?

Nejsem milovník fantasy, ale tohle se mi moc líbilo. Tady je snad úplně všechno… od dobrodružství, napětí, emocí i romantiky až k jiskřivé chemii, která zde působí jako magické kouzlo vaší pozornosti. Právě romantika se stává hybnou silou příběhu, a i když autorkou není neustále propagována, cítíte vzájemnou přitažlivost i vzrušující očekávání po celou dobu čtení. Společně pak s kouzly a smrtonosnou hrou, v které není o překvapení nouze, se vám do ruky dostává úžasná „pohádka“ plná pestrých vjemů.

Tahle knížka fantazií doslova tepe a dýchá. Od první stránky se noříte do světa, v kterém je všechno jinak a vaše obrazotvornost dostává pořádně zabrat. Autorka svůj magický svět vystavěla s velkou dávkou fantazie, a pokud se do knihy ponoříte obzvlášť hluboko, třeba jako já 😉 , budete téměř přesvědčeni, že je to realita a tento svět určitě někde musí existovat. Doporučený věk pro tuto knihu je 15+ a to plus je tam oprávněně, protože tento fantastický svět se bude líbit i dříve narozeným.

Nejsem si jistá, jak na Storočí budou reagovat ostřílení mazáci fantasy, ale já jako elévka a sporadický návštěvník magického světa, do kterého se přezouvám a vstupuji dost opatrně 😉 , byla velmi spokojená a určitě si nenechám ujít ani druhý díl, který se chystá už na příští rok.
Storočí je už v předprodeji a její startovní den je nachystán na 25. 10. 2023.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za skvělou magickou jízdu plnou napětí a romantiky děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Storočí můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *