Recenze

Tiché hlasy

Inspektorka Lottie Parkerová se noří do dalšího případu a spouští hon na sériového vraha, který svým obětem zanechává střep v krku. Tyhle TICHÉ HLASY sice už nepromluví, ale Lottie se nevzdává a snaží se rozmotat zapeklitý případ dřív, než vrah opět udeří. Co vám má povídat? Zase to bylo skvělé. 😉
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s knihkupectvím Luxor za účelem recenze.

Název: Tiché hlasy
Autor: Patricia Gibneyová
Překlad: Drahomíra Michnová
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2024
Počet stran: 368

Rachel Mullenová byla zavražděna, a když inspektorka Lottie Parkerová objeví v jejím hrdle skleněný střep, obává se, že může jít o oběť sériového vraha. Noc předtím byla dívka na večírku v nové luxusní restauraci a Lottie znepokojuje, že Rachelina kabelka a klíče zmizely a že nikdo z účastníků party ji neviděl odcházet. Když už si Lottie myslí, že má stopu, naplní se její nejhorší obavy: byla nalezena další žena… se střepem v krku. Jenže mladá lékařka nebyla hostem večírku, takže je Lottie pořád na začátku. A pak se ztratí její snoubenec Boyd. Dokáže Lottie proniknout do mysli zvráceného vraha dřív, než bude pozdě? Nebo bude muž, jehož miluje, navždy umlčen?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Tiché hlasy je devátým dílem ze série Inspektorka Lottie Parkerová a pokud nějaká série má stabilní, neměnné tempo a každý díl je stejně návykový jako ten předchozí, pak to určitě bude právě tato. Dostatek vražd, napětí, spletité vyšetřování a nádavkem ještě pestrý soukromý život hlavní postavy činí z této série velmi čtivou a zajímavou záležitost.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje hned několik postav příběhu. Nejvíce prostoru se samozřejmě dostává Lottie a jejímu pátrání, ale nahlédnete i pod ruku jejího snoubence a spolupracovníka v jednom Boyda a také několika vedlejším postavám. Všechny tyto obrazy spolu úzce souvisejí, ale pospojované nitky se vám vyjeví až v samém závěru, který vnese světlo a pravdu nejen do současnosti, ale odkryje i drama z minulosti, které podvědomě během čtení stále tušíte.

Vidět ten poslední nádech, po němž už nenásledoval výdech. Ta žena byla mrtvá.
Tohle pro vraha představovalo další druh opojení. Sedět a pozorovat bylo součástí hry. Skutečně uspokojující soutěž, i když jednostranná. Nebyla aktivní ani fyzická, spíše to bylo jako sedět v soudní síni a sledovat, jak je obžalovanému vyměřena spravedlnost. Nevinný, dokud se neprokáže vina? Vrah to viděl jinak. Všechny byly vinny od chvíle, kdy měly zapečetěné rty a jejich hlasy mlčely. Nyní mlčely navěky.

Autorka se drží osvědčených metod a opět předkládá svým čtenářům napětím prosycené krimi, které je bude bavit. Lottie je velká sympaťačka a její velká rodina, kterou je obklopena, dodává detektivní lince vítané odlehčení a tyhle rodinné extempore by klidně mohly vydat na samostatný příběh, protože i zde se stále něco děje. Jemnou rukou zamíchává do svého příběhu vztahy, které zavání komplikacemi, profesními třenicemi i rodinným zázemím a myslím, že právě to je ten důvod, proč je tato série u čtenářů tak oblíbená.

Tentokrát byl pro mě začátek hodně pozvolným rozjezdem, ale u této autorky jsem si naprosto jistá, takže jsem se kousla a opět to stálo za to. Jak se dějová osa rozšiřuje a nabaluje na sebe další odnože, dostává příběh energii a tempo, které až do finále nepoleví. Vyšetřování se zamotává, další mrtvoly přibývají, a i když autorka vyhradila kruh kolem svých potencionálních pachatelů, stejně pořád překračujete bludný kořen a cestu ven ne a ne najít. Velmi zajímavou roli si vylosovala v příběhu patnáctiletá Maddy, která dostala od autorky pořádně naloženo a pro mě se stala hodně zajímavým a žádoucím prvkem ve vyprávění. Malá rebelka s atraktivní tváří a duší dospěláka se skvěle vyjímala v moři ostatních postav.

Detektivka Tiché hlasy mě opět nezklamala a už teď se těším na další nebezpečné profesní i rodinné dobrodružství sympatické Lottie. Pokud máte v oblibě krimi, která vám kromě svižného vyšetřování a podivných vražd nabídne i návštěvu do soukromí hlavní postavy, pak tady rozhodně nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *