Recenze

Prohnilé království

Úspěšná série Royalové se dočkala dalšího vydání a není se čemu divit. Tihle bohatí mládenci, kteří se neštítí téměř ničeho, dokáží zaujmout nejednu čtenářku a poslední díl PROHNILÉ KRÁLOVSTVÍ je stejně návykovou četbou jako předešlé díly. Sex, drogy, emoce je jenom kapkou v moři tohoto romantického čtení.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s nakladatelstvím Albatrosmedia za účelem recenze.

Název: Prohnilé království
Autor: Erin Watt
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Albatrosmedia Baronet
Rok vydání: 2024 – 2. vydání
Počet stran: 328

Od chvíle, kdy Hartley Wrightová poznala Eastona Royala, se její život změnil. Všude se skrývají nepřátelé, za všemi dveřmi číhá nebezpečí. Po tragické nehodě, která ji obrala o vzpomínky, zjišťuje, že nemůže nikomu důvěřovat, a to ani modrookému chlapci, který jí přísahá, že vše napraví. Instinkty jí napovídají, že Easton je nebezpečný, a neví, zda mu může věřit. V chaosu, který s sebou Easton přináší, se Hartley nevyzná a emoce, jež k němu cítí, ji jen matou. Easton chce, aby si vzpomněla. Hartley se domnívá, že lepší bude zapomenout. Možná má pravdu. Tragédie. Zrada. Důvěra. Hartley se musí postavit čelem pravdě – v tomhle světě nikdo Royalům neunikne.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Pokud by autorky píšící pod pseudonymem Erin Watt už nic jiného nenapsaly kromě této série, což by byla věčná škoda, určitě by se nesmazatelně zapsaly do vědomí čtenářů pevnou rukou. Prohnilé království je posledním dílem ze série Royalové a pokud jste tuto vysoce návykovou romanci nečetli, doporučuji napravit. Srdce věčných romantiků zaplesá nad temným příběhem plným komplikovaných vztahů a opulentního až zvířecího řádění pěti bratrů, v kterém se ocitá jedna bohatstvím nepolíbená slečna.

Příběh vyprávěný ich-formou se odvíjí ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů a dokončuje románek, s kterým jste se mohli seznámit v přechozím dílu Padlý dědic. Opět vás přivítá Hartley, která se nyní potýká s výpadkem paměti do tragické nehodě a komu to rozhodně hraje do noty je Easton Royal. Ten dostává novou šanci na lásku, kterou by mohl konečně pojmout jiným stylem, než původně a dokázat tak Hartley, že i přes svoje osobní výstřelky stojí za to ho milovat.

Kručí mi v břiše. Lži, který jsem předtím napovídal, hříchy, který jsem se snažil zatajit, to všechno chce teď na světlo. „Pojď sem.“ Pobídnu ji prstem.
„Proč?“ zeptá se, ale přesune se tak, že se naše nohy dotýkají.
„Jestli to mám zvládnout, potřebuju tě držet za ruku.“ Není to vtip, ale přesto se usmívám, abych ji nevyděsil.
Položím si ruce dlaněmi vzhůru a čekám. Zadívá se na moje ruce, pak vzhlédne do mého obličeje, viditelně uvažuje, co se jí chystám prozradit. Když se dotkne dlaněmi mých, cítím, jak se jí třesou. Pevně jí sevřu prsty a přeju si, abych držel víc než její ruce.
„Nejsem moc dobrý člověk,“ spustím.

Autorky nepřichází s ničím novým či převratným, použili do svého příběhu všechna možná klišé i dokola profláknuté zápletky, ale nějakým záhadným způsobem se jim daří přimíchat do vyprávění magické kouzlo napětí i vzrušení, pověstný šmrnc a jakýsi odér nenasytnosti, který se přenáší i na jejich čtenáře. Temnota, která prostupuje vyprávěním je velmi atraktivním lákadlem spolu s jistou sebezničující aurou kolem Royalovců a na tohle skoro všechny čtenářky slyší. Tihle bohatí a bez hranic zpovykaní spratci si rozhodně servítky v ničem a nikdy neberou a autorky se jim přizpůsobily v plné formě. Sex, vulgarity i rvačky jsou stabilním prvkem a zahození upjatých rukaviček je naprosto v pořádku.

Ačkoliv je zde dostatek romantiky, erotiky a dokonce i detektivní linky do popředí se dostávají především mezilidské vztahy. Vztahy komplikované, nebezpečné, životu ohrožující a pro čtenáře neskutečně atraktivní. Postavy se vám tak během čtení mění před očima a ze spratků se stávají miláčkové, kteří dokáží uhranout nejednu čtenářku. Velké finále pak nabídne překvapující, divokou jízdu plnou napětí, která může někomu připadat lehce přehnaná, každopádně ale svižně zakončuje celou návykovou sérii obstojným způsobem.

Román Prohnilé království je solidním zakončením celé série, a i když byl pro mě o něco méně líbivým, než předchozí díly, na tyhle bohaté „hajzlíky“ určitě nezapomenu. Doporučuji číst sérii postupně, protože některá vyústění se přenáší i do dalších dílů, ale věřím, že jakmile začnete prvním dílem Papírová princezna, zůstanete chyceni v tenatech těchto autorek až do závěrečného finále.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *