Recenze

Snění navrací duši

To, že se lidem zdají sny, nám přijde jako „normální“. Někdo si své sny pamatuje, jiný ne. Ovšem věděli jste, že např. děsivé sny, které sníte, rozhodně nemusí „být vaše“?  Mohou „patřit“ dávno zemřelým cizím lidem nebo vašim předkům, které jste nikdy nepoznali. Sny zároveň mohou být „výletem“ do paralelních vesmírů či do věků minulých. Jiné druhy snů nám naopak dovolí poodhalit závoj budoucnosti a další nás mohou uzdravit – na duši i na těle. Nechte se o snech poučit člověkem nejpovolanějším Robertem Mossem, šamanem, spisovatel, terapeutem a učitelem Aktivního snění. Otevřete knihu z nakladatelství Maitrea Snění navrací duši a sněte 🙂 !

Název: Snění navrací duši

Podtitul: Léčba šamanským sněním

Autor: Robert Moss

Nakladatelství: Maitrea

Rok:  2014

Počet stran: 263

Robert Moss ve své knize čtenářům ukazuje, jak se můžeme stát šamany vlastní duše a uzdravit svůj život. Pro současné léčebné metody jsou velkým přínosem dávné šamanské techniky vycházející z poznání, že v průběhu života můžeme utrpět ztrátu částí své duše. Autor publikace s léčivým obsahem nám vysvětlí, že nám sny poskytují mapy, podle kterých můžeme putovat na místa, kde najdeme ztracené či ukradené části duše, abychom je mohli navrátit domů. Učí nás, jak se máme spojit se zvířecími duchy a prožívat dobrodružství v rozsáhlejší realitě. Kniha Snění navrací duši vám ukáže, jak můžete vstupovat do minulých i budoucích životů, prožívat životy svých paralelních já a navrátit se z putování s mnoha poznatky a dary.

∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝

Autor a nadšený průvodce techniky Vědomé snění, originální syntézy šamanismu a moderní práce se sny. Narodil se v Austrálii a v dětství prožil tři zážitky blízkosti smrti. Vede semináře po celém světě, včetně tříletého vzdělávání pro učitele Vědomého snění a on-line školy snů. Robert Moss je autorem několika knih o snění, šamanismu a představivosti.  Několik z nich vyšlo i v češtině. Vědomé snění považuje za cestu k probuzení do bohatosti možností našeho života.

Text a foto zdroj: Maitrea

∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝∝

Summa summarum

… Sny vždy sloužily jako klíče k budoucnosti a také jako zprávy ze světa duchů. A především se zkoumaly z hlediska promluv duše. …

Maitrea vydala Mossovu knihu již v roce 2014 a podle mne je stále jednou z nejlepších, která se zabývá šamanským sněním. Možná pomalu, ale rozhodně jistě se (spolu s ostatními Mossovými knihami) stává knižní klasikou, kterou by měl doma mít každý, kdo se ve své duchovní praxi zabývá šamanismem či některým z domorodých kultů, které jsou všechny postaveny na komunikaci s vyššími duchy, duchy předků, zvířecími průvodci a snovém světě. Tento knižní titul ovšem určitě nalezne místo i v knihovně lidí, kteří se zajímají o léčebný mechanismus snění, vědomé snění, lucidní snění atd.  V neposlední řadě vám publikace Snění navrací duši ukáže, jak můžete vstupovat do minulých i budoucích životů a prožívat životy svých paralelních já a navrátit se z putování s mnoha poznatky a dary. Moss říká: „… mějme na paměti, že jsme „zrozeni z hvězd“ a naše příběhy se odvíjely – a stále odvíjejí – na více časových rovinách.“ 

Pokud patříte mezi lidi, kteří jsou přesvědčeni o tom, že sny nemají nebo si je nepamatujete, nezoufejte. Svět Aktivního snění vám rozhodně není uzavřen, vězte, že v knize je mnoho rad a návodů, jak tuto schopnost (pracovat se sny) probudit a umocnit.

… Ptáte se, co máte dělat, když nemáte sny? Vypozoroval jsem, že zapomínání snů je běžný příznak ztráty duše. Je to znamení, že nám chybí schopnost snít, že postrádáme své dětské já. A přesně tak je na tom dnes většina lidí.

Nicméně když slyším, jak někdo říká, že nemívá žádné sny, odmítám ten fakt přijmout. Vysvětlím mu, že ve skutečnosti sděluje, že si žádné sny nepamatuje. Pokud lidé tvrdí, že nemají sny, vybídnu je, ať se zamyslí nad tím, je-li to vážně pravda. A většinou si vybaví, že se jim kdysi v dětství něco zdálo. A jak brzy uvidíte, otevře se tím brána vedoucí k rozpomenutí se na duši a také k jejímu uzdravení.

Než začnete rezolutně prohlašovat, že opravdu žádné sny nemíváte, zvažte, jestli říkáte sobě a druhým pravdu. Dokonce i ti, kteří nemohou vyprávět své noční příběhy, totiž mívají něco, určitý záblesk, útržek, slovo, pocit, smyslový vjem spojený s barvou či písní. …

V moderní psychiatrii se diagnostikuje tzv. disociativní porucha, šamani stejné příznaky pojmenovali jako „ztráta duše“… a právě v této knize autor shrnuje své bohaté zkušenosti s tím, jak „si duši navrátit“ právě pomocí šamanských technik. U člověka nemusí dojít „jen“ k úplné ztrátě duše, může být jen částečná.

Příznaky ztráty duše

 • 1. Nedostatek energie
 • 2. Emocionální otupělost
 • 3. Chronická deprese
 • 4. Strnulost a sklon mít životní situace pod kontrolou
 • 5. Návyky a závislost
 • 6. Nízké sebevědomí
 • 7. Neschopnost oprostit se od minulosti či lidí, kteří už nejsou ve vašem životě
 • 8. Rozpolcenost a mnohočetná porucha osobnosti
 • 9. Obezita nebo bezdůvodné přibývání na váze
 • 10. Násilnické a hrubé chování
 • 11. Neschopnost vybavit si sny
 • 12. Opakované sny z míst předchozího života nebo pocit odpojení od současného já.

Pokud máte tři a více z těchto příznaků, je to podle Roberta Mosse jasné znamení, že trpíte ztrátou životní podstaty a že je načase začít využívat metody k uzdravení Aktivní snění, které obnovuje naši vitální sílu a energii ztracenou v emocionálních zranění, či zlomených srdcí a rozpuštěnou v našich pocitech viny a v našich závislostech.

Mě si Snění navrací duši naprosto získalo, od pana spisovatele Roberta Mosse jsem znala jeho jiné tituly a ani tento nezklamal – naopak. Praktická kniha, doplněná o čtivě psané příběhy lidí léčících se Aktivním sněním, prošpikovaná pestrou mytologií „snících“ domorodých kultur, zážitky a zkušenostmi samotného autora/terapeuta mě bavila a hodně mi toho dala. Jsem přesvědčená, že se k ní mnohokrát vrátím a jednoznačně patří mezi knihy, které nikomu nepůjčím, protože by se mi určitě nevrátila : ) .

Hodnocení: 100% ♥ ♥

Za nádhernou knihu o Aktivním snění poskytnutou za účelem recenze děkuji nakladatelství Maitrea .

!!!! Robert Moss bude v listopadu 2020 v Praze !!!

SETKÁNÍ S PŘEDKY – Léčení a snění se zemřelými

UČITEL SNĚNÍ – 2. modul výcviku metody Aktivního snění

Více info: Maitrea   

 Semináře Maitrea

 

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *