Tlustá tak akorát

Kniha TLUSTÁ TAK AKORÁT od spisovatelky Michaly Jendruchové vám nabídne velmi milý, laskavý příběh o hledání sama sebe, o naplnění svých snů i o tom, jak být v životě zase šťastná.

Název: Tlustá tak akorát

Autor: Michala Jendruchová

Nakladatelství: Práh

Rok vydání: 2019

Počet stran: 250

Květa se odmalička potýká se svou nadváhou a s nízkým sebevědomím, které jde ruku v ruce s postupujícími kily navíc. Pracuje jako učitelka a snaží se vsugerovat si, že jí tato odlišnost nevadí a že je vlastně naprosto v pohodě. Ale tak úplně šťastná není a i ona to ve skrytu duše ví. Když ji přepadne smutek, běží se vybrečet na rameno své milující babičky, která je nejen výbornou posluchačkou a rádkyní, ale také skvělou cukrářkou. Po její smrti zdědí její kuchařku, spolu s výzvou – 365 receptů na každý den, které má upéct.

Ve stejné vesnici žije i Jiřina, manželka bohatého podnikatele, která celý svůj život přizpůsobila manželově kariéře a svůj zapomněla žít. Jiřina si myslí, že má skvělý život, který se jí ale z ničeho nic zhroutí, když jí manžel oznámí rozvod. Obě ženy se spřátelí a zjišťují, že si jsou nejen oporou sobě navzájem, ale učí se poznat i své vnitřní já a začít konečně žít své sny, které jim znova vykouzlí úsměv na tváři.

Když jsem dostala do ruky tuto knihu, první co mě při čtení úvodních stránek napadlo, bylo, že se jistě bude jednat o jakousi českou Bridget Jones. Můj trpitelský povzdech byl velice dlouhý. Jaké na mě ale čekalo příjemné překvapení, když se příběh rozjel úplně jiným směrem, než jsem čekala. A musím zkonstatovat, že určitě lepším směrem.

Krásný, dojemný příběh plyne s ladnou lehkostí a nabídne čtenáři sladké pokušení s polevou emocí navrch. U této knihy se mi po dlouhé době zase stalo, že jsem se neustále přemlouvala – ještě jednu kapitolu a půjdu něco dělat…tak ještě jednu a půjdu…a hele já jsem na konci? Už v polovině knihy vám je naprosto jasné, jak celý příběh skončí, ale vlastně to vůbec nevadí, protože je tak poutavě napsána, že vás to od knihy neodradí.

Autorka Michala Jendruchová (foto: Honza Ptáček).

Budete spolu s hlavními hrdinkami procházet jejich vnitřním vývojem i nejistotou a pozorovat pozitivní posun na cestě ke spokojenému životu.

Všechno je v příběhu vykresleno v růžových barvách – všichni si pomáhají, drží se za ruce, dodávají si odvahu navzájem, mají se rádi a nic ošklivého si neřeknou. A vlastně proč ne? Život sice takový vůbec není, ale proč se někdy jen tak nezastavit a trochu si nezasnít?

Byla šťastná. Po dlouhé době úplně fyzicky vnímala pocit štěstí. Zaplavil ji a prostupoval jejím tělem, každou buňkou. Dávno tyto pocity pohřbila. Dlouhá léta je nahrazovalo cosi, co se jako štěstí tvářilo. Dnes má to, co má skutečnou hodnotu. Konečně oba chlapce u sebe, lásku i skutečnou přítelkyni. Práci, kterou si plní svůj sen, a před sebou mnoho dalších plánů. Začíná žít život. Před rokem by ji něco podobného ani nenapadlo.

Kniha Tlustá tak akorát byla mé první seznámení s autorkou Michalou Jendruchovou. Tato spisovatelka je převážně spojována s problémem anorexie, kterou si i ona sama prožila a nebojí se otevřeně o této nemoci mluvit. Např. v její knize Už je to za mnou. Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky. Má můj velký obdiv, že se nebojí jít se svou kůží na trh a také se skláním před její odvahou.

Kniha se bude líbit nejen romantickým čtenářům, ale i těm co mají rádi poselství, které je může posunut zase o kousek dál. A pokud budete z četby už hodně unaveni a budete potřebovat dobít energii, i na to autorka příběhu myslela, protože v knize kromě jiného najdete i pár báječných receptů na sladké. Tak sladké čtení ;-).

Hodnocení: 92 %

 

Těší mě, že mi nakladatelství Práh tuto knihu zaslalo jako recenzní výtisk. A tímto mu také děkuji, že vybralo autorku z mého rodného kraje. Držím ji palce :-).

Příspěvek vytvořen 96

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek