Recenze

Tři ovečky na arše

Kudrnka, Kulíšek a Kopýtko rozhodně nejsou tupé ovce. Znají 3 ovčí pravidla, která jim pomohou přežít na arše s vlkem, lvem a medvědem. Nechte si vyprávět jejich dobrodružství, kde se mimo jiné dozvíte ovčí pravidla, která pomohou v každé přetěžké situaci. Pro děti od 5 do 8 let.

Název: Tři ovečky na arše

Autor: Michael Engler

Ilustrace: Henning Löhlein

Nakladatelství: Portál

Rok: 2020

Počet stran: 36

Ovečky – Kudrnka, Kulíšek a Kopýtko – žijí spokojeně na louce, kde dělají to, co ovce obvykle dělají. Pasou se, vyhřívají se na sluníčku, trochu si zdřímnou, pak se zase pasou. Jednoho dne začne pršet. Prší a prší a voda stoupá, je jim už po kolena a nemohou se pást, protože tráva je pod vodou. Podaří se jim dostat na Noemovu archu s ostatními zvířaty a vyzrát na vlka, medvěda a lva?
Veselý a humorný příběh o přátelství, důvtipu a o tom, že je vždy dobré si navzájem pomáhat.

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Michael Engler je německý autor dětských knih. Studoval vizuální komunikaci v Düsseldorfu a zpočátku pracoval jako scenárista a ilustrátor, poté několik let jako umělecký ředitel v reklamních agenturách. Dnes žije jako autor na volné noze v Düsseldorfu a píše obrázkové knihy, knihy pro děti a mládež, hry a rozhlasové hry. (Text: Portál, foto zdroj: WEB autora)

Pixis Riesen-Weihnachtsbaum - Henning Löhlein - sonstiges ...

 

Henning Löhlein – německý ilustrátor.  (Text: Portál, foto zdroj)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Summa saummarum

Kniha je na první pohled kouzelná: ilustrace hrajících si oveček na pevných deskách přiměje k úsměvu většinu malých i velkých čtenářů. Má šitou vazbu a jako každá správná pohádková kniha obsahuje celostránkové, barevné ilustrace, které jsou originální, vtipné a líbivé. Pan autor se sice nechal inspirovat biblickým příběhem o potopě světa, ale děti ho ke čtení vůbec znát nepotřebují.

„… “ Co teď? Co budeme dělat?“, zeptal se Kopýtko.

„Jsme tři a na palubě už  dvě ovečky jsou,“ vzdychla Kudrnka. …

… Pro Kudrnku, Kopýtko a Kulíška nebylo úplně jednoduché se přestrojit. Proklouznout kolem pana Noe taky nebyla hračka. Pan Noe byl ale hodně starý a zkontroloval už tolik zvířátek, že nedával tak úplně pozor. A tak se Kudrnce, Kopýtku a Kulíškovi podařilo dostat na archu. … „

Ovečky se přes počáteční komplikace dostanou na Noemovu archu, ale brzy jim dojde, že život na jedné lodi s predátory nebude jednoduchý, naštěstí si vědí rady a svým důvtipem pomohou i jiným býložravcům na palubě 🙂 .

„… 1. Ovčí pravidlo ´Kdo chce přežít, potřebuje kamarády.´ … „

Kniha se pilotnímu čtenáři (8 let)  líbila. Zejména to, že „běžný“ text knihy je nakombinovaný s „komiksovými bublinami“. A navíc ovečky jsou sympaťáci, kteří mají za ušima :). Doporučuji.

Hodnocení: 100%Výsledek obrázku pro heartVýsledek obrázku pro heart

Za návštěvu Neomovy archy děkuji Výsledek obrázku pro heart nakladatelství Portál Výsledek obrázku pro heart. A taktéž za výtisk poskytnutý k recenzi.

Ukázka z knihy Portál:

Dětská literatura | Tři ovečky na arše | Nakladatelství Portál

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *