Recenze

Úkryt

Cate bylo 10 let, když se jí život obrátil naruby. Jeden den, jedna chvíle a jedna dětská hra. O sedm let později to vypadá, že ta chvíle, den a hra nikdy neskončily… Jedná se o pomstu? Hluboce zakořeněné puzení vyrovnat skóre? A pomsta, jak je známo, nejlíp chutná za studena… Nový román Nory Roberts s názvem ÚKRYT vydalo nakladatelství Alpress a vy se můžete těšit na další skvělé čtení od této bestsellerové spisovatelky.

Název: Úkryt

Autor: Nora Roberts

Překlad: Sonia Tobiášová

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2021

Počet stran: 422

Cate se narodila do rodiny hollywoodských hvězd. Její rodiče i předchozí generace úspěšně vynikali na poli filmu a ani Cate není výjimkou. Vše se ale změní jedné noci, kdy se jako desetileté děvčátko stane obětí únosu. Podaří se ji však uprchnout a její zběsilý útěk končí na ranči Dillona – malého kluka, který má pouze matku a babičku. Vrátí se zpět ke své rodině, ale od té doby už nic není jako předtím. Uteče sedm let, než ji minulost opět dožene a dá o sobě vědět. Cate se bude muset postavit čelem nejen svým temným stínům, ale i vlastním zmateným pocitům.

ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ

Nový román úspěšné autorky Nory Roberts nese název Úkryt a i tentokrát nás spisovatelka pozve do svého světa romantiky, napětí a souznění s přírodou.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje Cate krok za krokem od jejího dětství až po dospělost. Její osobnost se před vámi rozvíjí, včetně jejich pochybností a všudypřítomného temného stínu hrozby, jenž ji od únosu doprovází. Této protagonistce zdárně sekundují i další postavy příběhu, kterých je opět požehnaně a Nora Roberts je umí skvěle zachytit. Před vámi se tak rozprostře různorodá směs charakterů, v kterých najdete nepřeberné množství pozitivních i negativních vlastností, které její postavy polidšťují a dodávají jim punc reálnosti.

Život je samá odbočka, přesně jak říkal dědeček. Cate však měla celý život dojem, že někam odbočuje na přání druhých nebo v důsledku činů někoho jiného. V den uctění pradědovy památky a následující noci jako by se pohnuly tektonické desky, což krajinu jejího života navždy poznamenalo. Ale už v průběhu onoho zemětřesení dokázala najít odvahu.

Tentokrát Nora Roberts byla ve svém detektivním – thrillerovém žánru o něco umírněnější a do popředí vysunula román rodinného života doplněný o romantickou složku. Napětí, které si na vás hned v úvodu připravila, se vrací až na samý závěr a prostředek je tak plně v područí romantiky a životního příběhu Cate. Vše je obklopeno malebnými popisy přírodních krás, jenž vás přenesou na americký ranč i do rušného velkoměsta. Tempo příběhu je hned od začátku v nejvyšších obrátkách, a i když postupem času o něco klesne, stále vás žene kupředu zvědavost o osud hlavní hrdinky.

Jestli někdo patří mezi tzv. „čtivé“ autory, pak je to rozhodně Nora Roberts. Její děj je snadno předvídatelný, přesto vás dokáže připoutat ke svým stránkám, ve kterých vás čeká smršť dějových zvratů, zápletek a romantických vztahů. Jejím hlavním rysem zůstává téma rodinné pospolitosti. Své hrdiny umístí buď přímo do funkčních rodin, nebo je alespoň nechá „vrůst“ do rodinné sounáležitosti, kde klan je alfou a omegou společnosti a vzájemné pomoci.

Pokud jste fanoušky této jedinečné spisovatelky, pak je jisté, že ani tento její nový titul vám rozhodně nemůže ujít. A pokud jste ještě „nepřičichli“ k románům plným napětí, vzrušení a lásky, které tato spisovatelka tak mistrně vytváří, pak neváhejte a zkuste třeba její novinku Úkryt. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další romantiku a detektivní zápletku v jednom děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Úkryt pořídit společně i s dalšími tituly Nory Roberts.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Úkryt Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová13.7.2021Tags: Román pro ženy Sdílet tento příspěvek Share on FacebookShare on Facebook […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *