Recenze

Víno & čáry

Máte rádi kouzla ?, zaříkání ?, magické rituály ?, kletby a krvavé rituály? a třeba i  bylinné odvary ?? A co romantika ?? Pokud jsou vaše obě odpovědi kladné, pak je – doslova kouzelná – kniha s názvem VÍNO A ČÁRY napsaná přímo pro vás . Vstupte do světa bílé a černé magie v kulisách francouzských vinic a vychutnejte si pohádkově laděný fantasy příběh LUANNE G. SMITHOVÉ.

Název: Víno & čáry

Podtitul: Kouzelná romance

Autor: Luanne G. Smithová

Nakladatelství: Grada – Cosmopolis

Rok: 2021

Počet stran: 326

Oficiální anotace

Zaklít čarodějku se nevyplácí…

Mladé čarodějce Eleně se po sedmi letech podařilo osvobodit z moci zlé kletby a vrátila se domů na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zjistila, že za dobu její nepřítomnosti se spousta věcí změnila. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem. Podaří se Eleně odhalit, kdo stojí za jejím prokletím? Dokáže novému majiteli vinice, jak moc se mýlí a jak je pro něj důležitá? Ukáže se, kdo má na svědomí mrtvá zvířata, která už se nějakou dobu objevují po celém údolí?

„… Stará magie. Svázaná se zemí. Přetrvávající v propasti času. Někteří tomu říkají vyvolávání ďábla, protože aby to kouzlo šlo vykonat, musí se uskutečnit jistá výměna. Je to ta nejtemnější magie. Ten druh, při kterém stačí splést jediné slovo a duše je okamžitě vytržená z těla.“ „Démon dansant.“ Eleně se ústa zalila slinami, když ta slova vyslovila. „Ale to je jen dětská říkanka. Vy mi tu tvrdíte, že je to skutečné?“ …

Summa summarum

Kouzelná romance z nakladatelství Grada – Cosmopolis mě zaujala na první pohled svou obálkou a musím přiznat, že jsem po přečtení svého výběru nelitovala Knihu ocení hlavně ti, kteří rádi vidí „věci“ jinýma očima. Tentokrát mají možnost si prohlédnout vinice očima hlavní hrdinky, „vinné“ čarodějky (vinná jako víno ?? ?) jménem Elena. Autorku obdivuji za její skvěle popsané romantického prostředí vinic a hlavně za propracovaný svět bílých a černých čarodějek. A můžu vás ubezpečit, že ty druhé jsou skutečně zlé ?… Příběh o pomstě, zradě, magii, neviditelném světě kouzel a přátelství bývá většinou okořeněn milostnou linkou a i tu nám autorka knihy dopřeje. Upřímně řečeno právě Elenin vztah byl to, co ve mně malinko vzbudilo rozpaky: kniha je označená jako romance a tak jsem čekala trochu víc toho jiskření, touhy, toužení ?, vzplanutí atd… Ale ani tento dojem a pomalejší rozjezd knihy nezkazil mou radost z příběhu s „neprovařeným“ tématem a detektivní zápletkou. Už se těším na pokračování, snad vyjdou i v češtině! Kniha se mi líbila ♥ a doporučuji všem romantickým čarodějkám ?♥. 

Hodnocení:   ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za knihu plnou amuletů, zaklínání, kleteb a intrik děkuji nakladatelství Grada – Cosmopolis .

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *