Recenze

Tajemství krve

Krev nikdy nelže. Jedno onemocnění, jeden výsledek DNA a jedno velké tajemství, které je prostoupeno snůškou lží, přetvářky a vraždou. Jak daleko může matka zajít, když chrání svoje dítě? Tohle TAJEMSTVÍ KRVEnakladatelství Leda je vražednou záležitostí plnou napětí, zvratů a psychologické jízdy.

Název: Tajemství krve

Autor: J. T. Ellisonová

Nakladatelství: Leda

Rok vydání: 2020

Počet stran: 472

Sedmnáctiletá Mindy Wrightová je na lyžích jako doma. Nadějná sjezdová lyžařka bojuje na trati o kvalifikaci pro olympijské hry, ale poslední branka a nenadálý poryv větru ji její plány překazí. Skončí v nemocnici se zlomenou nohou, ale ten nejhorší okamžik ji teprve čeká. Díky rozboru krve se zjistí, že trpí akutní leukémií, která rychle postupuje. Jedinou její záchranou se tak stává transplantace krve a komu jinému říct, než jejím nejbližším. Matka Lauren a otec Jasper by pro svoji milovanou dceru udělali první poslední a teta Juliet je její nejoblíbenější bytostí. Okamžitě si nechají odebrat krev, ale výsledky je všechny uvrhnou do ještě větší mizérie. Mindy ve skutečnosti není jejich dcera. Kdo jsou její biologičtí rodiče? A jak k ní Lauren a Jasper přišli? Tajemství, jež mělo zůstat navždy skryto, pomalu odhaluje svoji pravdu, která je poskvrněna vraždami a krví.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Poutavý thriller Tajemství krve je psychologickou jízdou plnou napětí, zvratů a temného tajemství. Tady se nudit nebudete ani chviličku. Autorka na svých stránkách rozjela hru lží, polopravd a mystifikací, z kterých jenom občas probleskuje skutečnost. Otázka je, zda pravda není příliš děsivá …

Příběh vyprávěný převážně er-formou vás hned od začátku vtáhne do svého rozmanitého děje. Sledujete trápení v úzkém rodinném kruhu a lehce tajemná atmosféra dává tušit, že se bude dít něco nekalého. 😉 V okamžiku, kdy do vyprávění vstupuje velký otazník v podobě neidentického DNA rodičů a dcery, začíná závod s časem, odhalování lží a odkrývání tajemství. V polovině knihy autorka pozorným čtenářům trochu „proflákne“ vyústění svého příběhu, přesto se ji daří udržet čtenáře v permanentním napětí po celou dobu a svůj příběh ještě více vystupňuje do dramatického finále.  Máte pocit, že už všechno víte a autorka vás nemá čím překvapit, přesto vás postupně zásobuje drobnými „dárečky“ odhalující celou pravdu.

Představa, že by svou dceru ztratila, ji ničí. Dokonale ji ničí.
A také odhalení tajemství, které tak dlouho ukrývala …
Když ho musela prozradit, když ho teď její rodina zná, připadá si jako prázdná schránka nějakého hmyzu, kterého vysál pavouk a zbytek pohodil za záclonu na podlahu. Muselo to vyjít najevo, neměla absolutně žádnou jinou možnost, ale její život teď bude od základů jiný.

J. T. Ellisonová si dala za svůj osobní cíl seznámit čtenáře s tragickým a děsivým tématem – sebevraždami. Na tomto tématu vystavěla a obalila svůj napínavý příběh, který má přes sebe ležérně a přitom velmi atraktivně přehozen psychologický kabát. Její popisy a myšlenkové pochody knižních postav jsou dokonale zvládnuté a čtenář na ně nahlíží s náležitým odstupem. Díky tomu vnímá všechny drobné detaily, jenž mění hlavní protagonisty přímo před očima.

I zasazení děje, částí do lákavého prostředí sjezdového lyžování a velkým kusem do nemocnice, je pro čtenáře omamným nápojem, jenž hltá plnými doušky. Knize se rozhodně nedá upřít „tah na branku“ a jak už napovídá text na obálce – když začnete číst, dočtete až dokonce – ano, je to tak. Odcházet od této knihy jde velmi obtížně. Živé, energické tempo vyprávění i nenáročný styl psaní neodvádí vaši pozornost od pestrého děje a vy se noříte do příběhu, kde nic není tak, jak na první pohled vypadá.

Thriller plný spletitých rodinných vztahů, osobních dramat i nebezpečného tajemství. To vše je psychologický thriller Tajemství krve, a pokud máte rádi napětí, udržující vás v nepřetržité pozornosti, pak neváhejte a sáhněte po této knize z nakladatelství Leda.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za pekelnou psychologickou jízdu děkuji nakladatelství Leda, na jejichž stránkách si můžete knihu Tajemství krve pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Leda.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *